PKK’lı teröristlere kran darbesi

Kıran operasyonlarında 1’i turuncu 3’ü gri kategoride aranan toplam 144 terörist etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, yabancı uyruklu DEAŞ’lıların ülkesine gönderilmesine ilişkin de “11 Kasım 2019’dan sonra sınır dışı edilen yabancı terörist savaşçı sayısı 150 oldu” açıklaması yaptı.
PKK’ya yönelik Kıran bilançosunu açıklayan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı “Kıran operasyonları kapsamında, 1’i turuncu 3’ü gri kategoride aranan toplam 144 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.

Suriyelilerle ilgili de Çataklı “Ülkesine dönen Suriyeli sayısı 373 bin 592. Bugün itibarıyla ülkemizde kayıt altına alınan Suriyeli sayısı 3 milyon 571 bin 30’dur” açıklaması yaptı.

Çataklı, yabancı uyruklu DEAŞ’lıların ülkesine gönderilmesine ilişkin de “11 Kasım 2019’dan sonra sınır dışı edilen yabancı terörist savaşçı sayısı 150 oldu” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye, düzensiz göç açıklamakta transit bir ülke olmaktan çıktı

Düzensiz göçle mücadeleler sonucunda Türkiye transit bir ülke olmaktan çıktığını ve rotanın değiştiğini belirten İçişleri …

Bir yanıt yazın