Göçmen çetesi böyle çökertildi!

İstanbul’da yabancı göçmenlerin kaçak yolla ülkeye sokulmasını ve bazı şüphelilerin kaçak pasaportla yurt dışına çıkmasını sağlayan 3’ü polis, toplam 4 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı. Bir ayda 23 yabancıyı illegal şekilde Türkiye’ye soktuğu anlaşılan polislerin, her bir göçmenden 1000 dolar rüşvet aldığı ortaya çıktı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda; İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, kaçak göçmenlerin yasadışı yollarla ülkemize girdiği ortaya çıktı.
Sözcü’nün haberine göre, yapılan soruşturmada kaçak göçmenlerin, havalimanında görevli polis memurları Aziz K. ve Seyfi D. sayesinde yurda giriş yaptığı tespit edildi. Çalışmalarda, polislerin de bulunduğu şebekenin daha önceden anlaştıkları yabancıları nasıl yurda soktuğu, yapılan teknik takip sonucu ortaya çıkartıldı.
1 AYDA 23 KAÇAK GÖÇMEN
İddiaya göre, Türkiye aktarmalı bilet alan yabancı yolcular, transit bölgede beklerken, şüpheli polisler kaçak göçmenlere ulaştı. Şebekenin anlaştığı bu göçmenlere, illegal olarak giriş-çıkış kaydı yaptırıldı. Şüpheliler sivil polis araçlarına bindirilerek ülkemize sokuldu. Yabancıları polis aracına bindirdiği öne sürülen Aziz K. ve Seyfi D.’nin 1 ayda 23 kaçak göçmeni bu yöntemle yurda soktuğu öğrenildi.
SAHTE PASAPORT İÇİN MÜHÜR VURDU
Polis ekiplerinin çalışmalarının devamında İstanbul Havalimanı pasaport kontrol noktasında görevli polis Memuru Çağrı K.’nin de usulsüzlük yaptığı anlaşıldı. Şüpheli polisin, bazı yabancı uyruklu şahıslara ait pasaportlara, sistem üzerinden “Hayali” giriş kaydı yaptığı belirlendi. Daha sonra ”giriş” yapılan bu pasaportların üzerindeki resimlerin değiştirilerek başka şahıslar için sahte olarak düzenlendiği tespit edildi. Yabancıların bu sahte pasaportlarla Avrupa’ya çıktığı ve pasaportları Ersin A. İsimli bir sivilin temin ettiği de öne sürüldü.
3 ŞUBEDEN ORTAK OPERASYON
Yapılan araştırmaların ardından Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü, İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü ve Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğü görevlilerince ortak operasyon düzenlendi. Polis memurları Aziz K. (49), Seyfi D. (37) ve Çağrı K. (30) ile giriş kaydı yapılacak pasaportları temin ettiği belirlenen Ersin A. (32) gözaltına alındı.
TUTUKLANDILAR
Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 polis tutuklanırken, Ersin A. hakkında adli kontrol hükmü uygulandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

5 yıl süreyle yasak aşk yaşayan hakim kadın, yasak aşkını tehdit etti iddiası!

Adana’da görev yapan hakim G.A.’nın 5 yıl yasak aşk yaşadığı öne sürülen iş adamı Server …

Bir yanıt yazın