İngiliz uçak gemisi ABD kıyılarında mahsur kaldı!

İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait 1 adet F-35B’nin uçak gemisi Queen Elizabeth’te ABD kıyılarında teknik sorun nedeniyle mahsur kaldığı ortaya çıktı.
“Kraliçe Elizabeth”, altı adet Lockheed Martin F-35B ile askeri birlik testleri yapmak için ABD doğu sahilinde 4 Aralık’a kadar üç aylık bir test gerçekleştirmişti. Uçak gemisinde bulunan uçaklardan 5’i İngiltere’deki üslerine dönerken, “014” numaralı uçak ise teknik sorun nedeniyle uçak gemisinde kalmış.
Bu gerçek, onarım tamamlandıktan sonra uçak gemisinin Pazartesi günü Marham’daki ana üsse dönüş uçuşuna kadar gizli tutulmuş.
Kraliyet Donanması arızadan en iyi şekilde faydalandı ve uçuşu bir etkinlik olarak sattı. Yaklaşık bir milyon izleyici F-35B’nin tekrar uçuşunu sosyal medya platformlarında canlı olarak izledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Turgut Altınok’tan üniversite öğrencilerine “ücretsiz ulaşım” sözü

Üniversite öğrencileriyle buluşan Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok’tan müjde üstüne müjde …

Bir yanıt yazın