Aslıhan: Son altı seneye 4 ameliyat sığdırdım

Son olarak ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dizisinde canlandırdığı Merve karakteri ile hafızalara kazınan Aslıhan Gürbüz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni hayatından bahsetti. “Son 6 seneye 4 ameliyat sığdırdım” diyen oyuncu, “Bir sene önce oturamayan, çorabını bile giyemeyen o kız şimdi her gün pilatesini, yogasını yapıyor” ifadelerini kullandı
Oyuncu Aslıhan Gürbüz, bir süre önce Ege’ye yerleşmişti. Yeni hayatından bahseden Gürbüz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yaşadıklarını anlattı.
Oyuncu, spor yaparak sağlıklı yaşadığını ve hayatını düzene soktuğunu dile getirdi. “Son 6 seneye 4 ameliyat sığdırdım” diyen oyuncu, şu ifadeleri kullandı:
“SON 6 SENEYE 4 AMELİYAT SIĞDIRDIM”
Tam bir sene önce bugün bir karar vermiştim. İstanbul’dan uzaklaşacak ve sağlığıma kavuşacaktım. Son 6 seneye 4 ameliyat ve 3 ayrı sakatlık sığdırmış, yaşımdan beklenmeyecek bir performans ile tüm omurgamı haşat etmiş, bedenimde ki tüm ihtiyacım olan hormon ve vitaminleri tüketmiştim. Üstüne üstlük psikolojim son ameliyatla yerlerdeydi.
“YAZARKEN BİLE NEFESSİZ KALIYORUM”
Dile kolay 2 bel fıtığı ameliyatı, 2 adet köprücük kemiği platini takma-çıkarma, 1 adet fizik tedavisi 7 ay süren donuk ve çatlak omuz, bir adet diz kapağında kemik iliği ödemi ve menüsküs yırtığı ve yıllar önce ki trafik kazamdan yadigar boyun düzleşmem.
Şimdi yazarken bile nefessiz kalıyorum. ‘Nasıl oldu bunlar?’ derseniz ben hepsinin yanıtını biliyorum ama ‘Nasıl geçti?’ derseniz işte onu anlatırım.
İstanbul’u terk edip hayatıma düzenli sporu ve sağlıklı beslenmeyi sokmadım sadece, bana faydası olmayan her türlü eşya ve insanı da hayatıma sokmadım mesela.
Sadece tüm sahteliklerden uzak, gerçek doğada aylar, günler geçirmedim. Bana ait olmayan, başkalarının tüm yargılarını asla kabul etmemem gerektiğini ve kusurlarımla önce kendimi kabul etmem gerektiğini öğrendim mesela.
“ÖPÜP, OKŞADIM”
Kendimi en çok sakatlıklarım ve marazlarımla da sevmeyi öğrendim mesela, o düz durmayan dizimi her sabah öpüp, okşadım. Sabahları yataktan zor kalkmama sebep olan o belime her sabah şefkat gösterdim.
Durmayı öğrendim, bir de durmanın da en zor eylem olduğunu, sabretmenin aslında benim de başarabileceğim bir şey olduğunu. Ve her gün ve her gün yeniden, yeni baştan başlasam da bedenin inanılmaz bir güce sahip olduğunu öğrendim.
“HER ZAMAN BEDENİMİ DİNLEMEYİ ÖĞRENDİM”
Yogayı ve pilatesi öğrendim. Her yerde her zaman bedenimi dinlemeyi de öğrendim tabii ki. Mesela bana iyi gelmeyen bir ortamı, insanı, bir işi, bir şehri bırakmam gerektiğini, eğer bırakamıyorsam söylenmemeyi de öğrendim ki en zor öğrendiklerimden biri buydu.
“ÖĞRENDİKÇE İŞLERİM KOLAYLAŞTI”
‘Sağlık sahip olunması gereken en zaruri ihtiyaçtır ve kişinin bu ihtiyacını hiçbir iş, hiçbir insan ve kişisel hiçbir hata engelleyemez’ demeyi de öğrendim.
Ben öğrendikçe işlerim kolaylaştı, şifa her yerime bulaştı ve bir sene önce oturamayan, çorabını bile giyemeyen o kız şimdi her gün pilatesini, yogasını yapıyor.
Evet, belki her hareketi olması gerektiği gibi ve kusursuz yapamıyor ama ‘olduğu kadar’ deyip elinden geleni deniyor ve çok daha güçlü bir bedene sahip olduğu için her gün şükrediyor.
Bazen ayağı hala uyuşup, aksıyor bazen hala ağrıları onu uyutmuyor ve hala eskisi gibi esnek bir bedene sahip değil belki ama yine de kendini iyi hissediyor.
“AFERİN ASLI, BAŞARDIN!”
Hatamızla, günahımızla, kusurumuzla sevelim kendimizi. Başımıza gelen talihsizliklerle, sakatlıklarla, hastalıklarla sevelim bu hayatı. İnanın o zaman daha da kolaylaşıyor işler. Kendime not; aferin Aslı, bunu da başardın! Seviyorum kız seni…

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Sessizliğini bozan Akşener’den İsmail Saymaz’a zehir zemberek sözler

İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından sessizliğini bozdu. …

Bir yanıt yazın