YPG’li teröristler sivillere saldırdı: 8 şehit, 35 yaralı

Barış Pınarı Harekatı’yla köşeye sıkışan terör örgütü YPG/PKK, sivillere yönelik saldırılarını sürdürüyor. Suruç’a düzenlenen havan mermili saldırının ardından teröristler bu kez Nusaybin’e havanlı saldırı düzenledi. Sivillere yönelik düzenlenen saldırıda 8 kişi şehit oldu, 35 kişi de yaralandı.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Bu arada, Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Suruç ilçesindeki sivillerin olduğu noktaya havanlı saldırı düzenlendi. Havan mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 2 kişi şehit oldu.

NUSAYBİN’DE 8 SİVİL ŞEHİT

Nusaybin’de sivilleri hedef alan YPG/PKK’lı terörist yine havanlı saldırı düzenledi. Teröristler, ilk saldırıda hedef olan evde toplanan kalabalığın üzerine saldırdı.

Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, Nusaybin’de YPG/PKK’lı teröristlerce sivillere yönelik düzenlenen saldırıda 8 sivilin şehit olduğu, 35 kişinin de yaralandığı bildirildi.

7 SİVİL ŞEHİT OLMUŞTU

Nusaybin’de dün de Suriye sınırından atılan havan topları sonucu anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) şehit olmuş, 24 kişi yaralanmıştı.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesini hedef alan terörist saldırılarda ise biri bebek 4 kişi şehit olmuş, 45 kişi de yaralanmıştı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Sıcak gelişme! Gazze’de bir grup İsrail askeri esir alındı!…

Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze’deki çatışmalarda bir grup İsrail askerinin esir …

Bir yanıt yazın