Obüsler vurdu dumanlar yükseldi!

Barış Pınarı Harekatı’nda 24 saate yaklaşılırken, bölgede hareketlilik bir kez daha başladı. Sabah saatlerinde sessizliği hakim olduğu Tel Abyad’da yeniden dumanlar yükselmeye başladı. YPG/PKK hedeflerine peş peşe obüs atışları gerçekleştirildi. Obüs atışlarıyla vurulan Rasulayn’dan da dumanlar yükseliyor. Kentteki çatışma sesleri Ceylanpınar’dan duyuluyor. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili MSB yeni bir açıklama daha yapıldı: Barış Pınarı Harekatı gece boyunca havadan ve karadan başarıyla sürdürüldü. Belirlenen hedefler ele geçirildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan harekat kapsamında Tel Abyad ve çevresinde bulunan terör mevzilerine yönelik gece yarısına kadar devam eden obüs ve tank atışları, gecenin ilerleyen saatlerinde azaldı.

Harekat kapsamında TSK birlikleri, gece boyunca çeşitli noktalardan Tel Abyad tarafına geçiş yaptı.

SABAH SAATLERİNDE SESSİZLİK HAKİM

Günün ilk ışıklarına kadar Tel Abyad ve çevresinde herhangi bir çatışma sesi duyulmazken, kent merkezinde sessizlik hakim.

Operasyon başlamadan önce sınıra yakın olan terör mevzilerinde görüntülenen örgüt mensuplarının da sabah saatlerinde mevzilerde olmadığı görüldü.

RASULAYN’DAN DUMANLAR YÜKSELİYOR

Rasulayn ve çevresinde bulunan terör mevzileri de gece geç saatlere kadar ateş altına alındı.

Günün ilk ışıklarıyla da Rasulayn’daki terör hedefleri aralıklarla obüs atışlarıyla vurulurken, bölgeden dumanların yükseldiği gözlendi.

Bu arada, kentteki çatışma sesleri Ceylanpınar’dan duyuluyor. Öte yandan, Şanlıurfa’nın Suriye sınır hattında yer alan beton bariyerlerin bazı noktalardan kaldırıldığı görüldü.

MSB’DEN SON AÇIKLAMA: HEDEFLER ELE GEÇİRİLDİ

Kuzey Suriye’deki terör yuvalarını temizlemek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yeni bir açıklama daha yapıldı: Barış Pınarı Harekatı gece boyunca havadan ve karadan başarıyla sürdürüldü. Belirlenen hedefler ele geçirildi. Harekat planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

MSB’nin Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklamada bulunuldu.

Harekatın planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği belirtilen açıklamada, “Barış Pınarı Harekatı, gece boyunca havadan ve karadan başarıyla sürdürüldü. Belirlenen hedefler ele geçirildi.” ifadesi kullanıldı.

OBÜSLER TEL ABYAD’IN KARŞINA MEVZİLENDİ

Barış Pınarı Harekatı kapsamında TSK’ya ait OBÜSler de Tel Abyad’ın karşısında mevzilendi.

TEL ABYAD’DA SESSİZLİK BOZULDU

Sabah saatlerinde sessizliğin hakim olduğu Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’da terör örgütü YPG/PKK hedeflerine yeniden obüs atışları yapılmaya başlandı.

Zaman zaman yoğunlaşan atışlar sonrası bölgeden dumanların yükseldiği gözleniyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerince obüs atışları aralıklarla sürdürülüyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Sinan Ateş’in eşiyle kızlarını kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe …

Bir yanıt yazın