Yavaş, içme suyu tartışmalarını yargıya taşıyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, eski başkan Melih Gökçek hakkında içme suyuna ilişkin iddiaları nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Gökçek, Ankara’da içme suyunun kirli olduğunu iddia ederek, mevsimsel hastalıkların bu nedenle yaşandığını savunmuştu.
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da içme suyunun kirli olduğunu iddia ederek, mevsimsel hastalıkların bu nedenle yaşandığını savunmuş ve konu ile ilgili sosyal medya paylaşımlarında bulunmuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da bu iddialar üzerine harekete geçti.Yavaş, Gökçek hakkında halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla mesnetsiz iddialarda bulunduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yavaş, konu ile ilgili paylaşımları nedeniyle Gökçek hakkında soruşturma yürütülüp kamu davası açılmasını ve cezalandırılmasını talep etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konu ile ilgili sorular hakkında “İçme sularında geçmiş yıla göre bir farklılık olmadığı, gelen hastaların sıklığının da sayısının da geçen yıldan ciddi anlamda farklı olmadığını gördük. Salgın mevsimsel ve dönemsel. En azından sulardan olmadığını söyleyebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

5 günde bin 177 düzensiz göçmen yakalandı dınır dışı edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kalkan-19” operasyonları kapsamında 30 büyükşehrin tamamında gerçekleştirilen denetimlerde bin 177 düzensiz …

Bir yanıt yazın