Diyarbakır’da HDP il binasının önündeki evlat isyanı büyüyor!

Çocuklarının dağa kaçırıldığını söyleyen ve Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan aile sayısı 11’e yükseldi. Eylem katılan acılı babalardan biri de oğlunun HDP’li belediyenin aracı ile dağa çıkarılıp PKK’ya teslim edildiğini iddia etti.
Çocuklarının dağa kaçırıldığını söyleyen ve Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan aile sayısı 11’e yükseldi. HDP binası önünde eylem yapan babalardan biri ise oğlunun HDP’li belediyenin aracı ile dağa çıkarılıp PKK’ya teslim edildiğini iddia etti.
“Herkesin gözü önünde oğlumu aldılar. Hem de belediyenin arabasıyla. Devletin arabasıyla çalışıyor. Lanet olsun” diye haykıran acılı baba, oğlunun kaçırılmasındaki sorumlu kişinin de HDP Lice Eş Başkanı olduğunu dile getirdi.
NE OLMUŞTU?
Diyarbakır’da anne Hacire Akar, HDP’lilerce dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos’ta HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı. Oturma eylemi sonuç veren anne Akar, 24 Ağustos’ta oğluna kavuşmuştu. Akar’ın protestosunun ardından çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden aileler de yine HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapmaya başlamıştı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Şanlıurfa’da aşiret düğününde geline 6 kilo altın takıldı

Aşiret düğününde 6 kilo altın takılan gelin ağırlıktan hareket edemezken, davetlilerin üzerine dolarlar saçıldı. Gösterişli …

Bir yanıt yazın