Erdoğan: İstanbul’a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un Fethi’nin 566. yılı kutlamaları iftar programında konuştu. Erdoğan, ”İstanbul’a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi. İstanbul’u kaybetmenin acısını 566 senedir içlerinden atamayanlar var” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

– İstanbul’u tarihinin en kaliteli belediyecilik hizmetleriyle buluşturduk, yatırımlarla bu şehrin çehresini değiştirdik

– İstanbul dünyanın merkezidir. Bu şehre hizmet sadece Türkiye’ye değil, dünyaya hizmettir.

– Ayasofya’yı minarelerden kurtaracağız” diyerek tehditler savurması asla tesadüf değildir. Gezi olayları sırasında bu şehrin duvarlarını “Zulüm 1453’te başladı” sloganlarıyla kirletenler de aynı zihniyetin mensuplarıdır.

– 25 ilçemiz, Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Başkanı olarak üçlü bir güçle İstanbul’umuzu çok daha farklı bir yere ulaştıracağız

– Artık son 5 gününün içinde bulunduğumuz Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum. Sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bu mübarek ayın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tam 566 yıldır İstanbul’un semalarından ezanları eksik etmeyen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yaad ediyorum. İstanbul bunlar 566 yıl önce fethedildi. 1453 tarihine kadar İstanbul kilidini kırmak 2. Mehmet’e nasip oldu.

– İstanbul’a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi. İstanbul’u kaybetmenin acısını 566 senedir içlerinden atamayanlar var. Batı dünyasında veba gibi yayılan ırkçılık akımının motivasyonlarından biri İstanbul’dur. DEAŞ’lı canilerin hedefi de bu kutlu şehirdir.

– Daha 2 ay önce, cuma namazı kılan 52 Müslüman’ı vahşice şehit eden Yeni Zelandalı teröristin ‘Ayasofya’yı minarelerden kurtaracağız’ diyerek tehditler savurması asla tesadüfi değildir.

– İstanbul dünyanın merkezidir. Bu şehre hizmet sadece Türkiye’ye değil dünyaya hizmet etmektir. Temiz içme suyunun dahi bulunmadığı çöp dağlarının patladığı ve nefes almanın zorlaştığı bu şehrin kısa sürede bu şehri ülkemizin iftiharı haline getirdik. İstanbul’u tarihinin en kaliteli belediyecilik hizmetiyle tanıştırdık. İstanbul’a baktığında sadece rant gören, çıkar gören muhterislerin bu şehri yağmalamasının önüne geçtik, hayata geçirdiğimiz hizmetler ve yatırımlarla İstanbul’un çehresini değiştirdik. İstanbul’u asıl kimliğine yeniden kavuşturduk.

– 3 katlı İstanbul Tünelinin önümüzdeki dönem inşallah ihalesini yaparak, hayata geçireceğiz. İstanbul’un iki yakasına 7 bin yataklı 2 dev şehir hastanesi yapıyoruz. Başakşehir belediye hastanesini önümüzdeki yıl hizmete sokuyoruz. Gerek 25 ilçemiz gerek Binali Yıldırım kardeşimiz gerekse Türkiye Cumhuriyeti’nin başkanı olarak İstanbul’umuzu uçuracağız. Sizlerden Binali kardeşimin etrafında birleşmenizi istiyorum.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Katil İsrail, Gazze’de 5 ayda 29 bin 782 canı katletti!

İsrail’in saldırısı altındaki Gazze’de hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 30 bine dayandı. Yaralı sayısı ise 70 …

Bir yanıt yazın