Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Yunanistan, Müslümanların evlerini neden tek tek işaretliyor?

Yunanistan, Müslümanların evlerini neden tek tek işaretliyor?

Türklerin yaşadığı Gökçepınar köyünde korkuya neden olan tatbikatı düzenleyen komandoların fotoğrafları medyaya yansırken, bir Yunan sitesi fotoğrafların çekilebileceği olası yerleri işaretledi.
Yunanistan’daki tatbikatı dünyaya duyuranları hedef aldılar. Yunan askerleri tarafından, Türklerin yoğun olarak yaşadığı İskeçe bölgesindeki Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Gökçepınar köyünde, geçen hafta tatbikat yapıldı.
Tam teçhizatlı tatbikat, köy sakinlerinde korkuya ve şaşkınlığa neden olurken, tatbikat ile ilgili fotoğraflar Türk ve dünya basınında yer aldı.
FOTOĞRAFLARIN ÇEKİLDİĞİ OLASI YERLER İŞARETLENDİ
Yunanistan’da bir internet sitesi, Yunan komandolarının köyde bulundukları sırada fotoğrafların çekilmiş olabileceği noktaları göstererek, Müslüman Türkleri hedef aldı.  Sosyal medyada paylaşılan ve masum insanların oturduğu evlerin hedef gösterildiği görüntülere, bazı hükümet yetkililerinin de göz yumduğu ileri sürüldü.
“BUNLAR OLUMLU SİNYALLER DEĞİL”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunan askerlerinin Türklerin yaşadığı Gökçepınar köyünde korkuya neden olan tatbikatına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bunlar hiç olumlu sinyaller değil. Biz soydaşlarımızın dirisini de ölüsünü de yalnız bırakmayız. Gereken neyse vakti saati geldiğinde yaparız.” ifadelerini kullanmıştı.  Söz konusu tatbikat, gerek Türk medyasında gerekse dünya basınında yer almıştı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Dibeybe:Türkiye ile ilişkilerimiz ayrıcalıklı olacak

Gelen son dakika haberine göre, Libya Başbakanı Dibeybe, "Libya-Türkiye deniz yetki alanlarını sınırlandırma mutabakat muhtırası çok önemli bir anlaşma ve sorunsuz devam edecek." ifadelerini kullandı.Son dakika haberi... Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, teknokrat isimlerden oluşan yeni hükümet listesini güvenoyu için Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine sunduklarını açıkladı.Başbakan Dibeybe, başkent Trablus'ta düzenlediği basın toplantısında hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.