Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Yavaş, içme suyu tartışmalarını yargıya taşıyor!

Yavaş, içme suyu tartışmalarını yargıya taşıyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, eski başkan Melih Gökçek hakkında içme suyuna ilişkin iddiaları nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Gökçek, Ankara’da içme suyunun kirli olduğunu iddia ederek, mevsimsel hastalıkların bu nedenle yaşandığını savunmuştu.
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da içme suyunun kirli olduğunu iddia ederek, mevsimsel hastalıkların bu nedenle yaşandığını savunmuş ve konu ile ilgili sosyal medya paylaşımlarında bulunmuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da bu iddialar üzerine harekete geçti.Yavaş, Gökçek hakkında halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla mesnetsiz iddialarda bulunduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yavaş, konu ile ilgili paylaşımları nedeniyle Gökçek hakkında soruşturma yürütülüp kamu davası açılmasını ve cezalandırılmasını talep etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konu ile ilgili sorular hakkında “İçme sularında geçmiş yıla göre bir farklılık olmadığı, gelen hastaların sıklığının da sayısının da geçen yıldan ciddi anlamda farklı olmadığını gördük. Salgın mevsimsel ve dönemsel. En azından sulardan olmadığını söyleyebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

About admin

Göz Atmak İstermisin

INTERPOL’ün 2021’deki Genel Kurul Toplantısı Türkiye’de yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Türkiye’nin, 2021 yılında düzenlenecek olan INTERPOL’ün 90. Genel Kurul Toplantısı’na ev …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com