Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Türk ve Türkiye sevdalısı Ersin Tatar, KKTC cumhurbaşkanı adayı!

Türk ve Türkiye sevdalısı Ersin Tatar, KKTC cumhurbaşkanı adayı!

Kıbrıs’ta 11 Ekim’de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacak olan Başbakan Ersin Tatar, Yüksek Seçim Kurulu’na başvurusunu tamamladı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 11 Ekim’de yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandığa gidecek.
Yaklaşan seçimden önce adaylar, başvurularını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gelerek tamamladı.
ERSİN TATAR DA BAŞVURUSUNU YAPTI
Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) cumhurbaşkanı adayı da Başbakan Ersin Tatar oldu. Tatar, adaylık başvurusunu tamamlamak üzere bugün YSK’ya geldi. İşlemlerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Tatar, önemli olanın KKTC’nin esenliği ve geleceği olduğunu söyledi. Tatar, “11 Ekim’de 45’inci yıldönümünü kutlayacak olan UBP’nin cumhurbaşkanı adayı olmak benim için bir şeref meselesidir.” ifadelerini kullandı.
DİĞER ADAYLAR
Bağımsız aday ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, da başvurularını tamamladı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Çiller’e demokrasi adasını gezdirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Tansu Çiller’le birlikte, Demokrasi ve Özgürlükler Adasında 12 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir