Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Türk ve Türkiye sevdalısı Ersin Tatar, KKTC cumhurbaşkanı adayı!

Türk ve Türkiye sevdalısı Ersin Tatar, KKTC cumhurbaşkanı adayı!

Kıbrıs’ta 11 Ekim’de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacak olan Başbakan Ersin Tatar, Yüksek Seçim Kurulu’na başvurusunu tamamladı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 11 Ekim’de yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandığa gidecek.
Yaklaşan seçimden önce adaylar, başvurularını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gelerek tamamladı.
ERSİN TATAR DA BAŞVURUSUNU YAPTI
Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) cumhurbaşkanı adayı da Başbakan Ersin Tatar oldu. Tatar, adaylık başvurusunu tamamlamak üzere bugün YSK’ya geldi. İşlemlerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Tatar, önemli olanın KKTC’nin esenliği ve geleceği olduğunu söyledi. Tatar, “11 Ekim’de 45’inci yıldönümünü kutlayacak olan UBP’nin cumhurbaşkanı adayı olmak benim için bir şeref meselesidir.” ifadelerini kullandı.
DİĞER ADAYLAR
Bağımsız aday ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, da başvurularını tamamladı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye yeniden kapanıyor, yeni kısıtlamaların detayları açıklandı!

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından koronavirüse karşı alınacak yeni kısıtlama kararlarını açıkladı. Son dakika haberleri: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün Bilim Kurulu toplantısının ardından alınan tavsiye kararlarını Kabine Toplantısı'nde sundu. Kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan yeni kararları açıkladı. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: Sözlerime başlarken, milletimizin ve tüm İslam aleminin bugün ilk [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.