Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / İran’dan beklenen hamle! Irak’taki ABD’ye isabetsiz iki füze gönderdi!

İran’dan beklenen hamle! Irak’taki ABD’ye isabetsiz iki füze gönderdi!

ABD Büyükelçiliği’nin de yer aldığı Bağdat’taki Yeşil Bölge’de patlama meydana geldi.
Irak’taki ABD Büyükelçiliği’nde patlama sesleri duyuldu, ABD askeri üssüne yönelik de füze saldırısı düzenlendi.
PATLAMA SESLERİ DUYULDU
Irak medyasında yer alan haberlere göre, başkent Bağdat’taki Yeşil Bölge’de bulunan ABD Büyükelçilik binasına füze isabet ettiğine dair iddiaların ardından bölgede patlama sesleri duyuldu.
FÜZE SALDIRISI YAPILDI
BBC muhabiri Nafiseh Kohnavard, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’nin füze saldırısına hedef olduğunu bildirdi.
Sky News Arabia ise, Yeşil Bölge’ye bir füzenin isabet ettiğini ve büyükeçiliğe giden yolun bu nedenle girişlere kapatıldığını söyledi.
İKİ PATLAMA OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR
Reuters da görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde Bağdat’ta iki patlama duyulduğunu ancak sebebinin henüz belli olmadığını belirtti.
Patlama sesleri duyulduğu esnada Bağdat semalarında ABD helikopterleri görüldü.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye, 5,5 tonluk yeni silahı ile bir üst lige çıkıyor!

Hava bombardımanı icra edebilecek insansız silahlı hava aracı Akıncı TİHA'da geri sayım başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ilk teslimatlar bu yıl içerisinde yapılacak. Dünyada sadece 4 ülkenin üretebildiği özelliklere sahip 5,5 tonluk dev insansız hava aracı 40 bin feet yüksekliğe çıkıp 24 saat havada kalabiliyor. F-16 mühimmatlarının yanı sıra milli olarak geliştirilen SOM-J gibi yerli füzelerin [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.