Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / İhtiyarlar Heyeti gerçekten var mı?

İhtiyarlar Heyeti gerçekten var mı?

Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile ilk olarak öğrendiğimiz İhtiyarlar Heyeti‘nin var olup olmadığı hususunda pek çok komplo teorisi üretildi. Diriliş Ertuğrul dizisinde de Ak Sakallılar olarak karşımıza çıkan bu yapının aslında var olup olmadığı ise merak konusu halinde olmasına rağmen gerek tarihçiler gerekse devlet erkanı tarafından ciddi bir açıklama yapılmadı.
Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde geçen İhtiyarlar Heyetinde heyet üyeleri ile beraber o üyelere başkanlık eden Ak Saçlı bulunuyor. Dizide anlatılan heyetin devletin en üst düzey kimliğine sahip olduğu anlatılmakta. Öyle ki bu heyetin varlığını taa Metehan dönemine dayandırdıkları bilinmektedir.

İhtiyarlar Heyeti Var mı?
Gerçekte böyle bir yapının var olup olmadığını bilemeyiz. Ancak yaşanan bazı siyasi olaylardan varsayım ve çıkarım yapacak olursak böyle bir yapının olması kaçınılmaz. Zira geçmiş dönemlerde ülkeleri hanedanlar yönetirken şimdi ise demokrasi ile yönetilmekte. Hala dünya üzerinde demokrasi ile yönetilmeyen bir çok ülke var. Ancak dünya geneli bu durum farklıdır.

Dönelim Konumuza. Böyle derin bir yapının olup olmadığını Araştırmacı-Tarihçi Yazar Ahmet Şimşirligil’den dinleyelim. Son yıllarda moda olan ve üzerine çokça kitap yazılan derin yapılar üzerine Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Hocayı dinleyelim.

About admin

Göz Atmak İstermisin

Bedelli askerlik başvuruları 16 Temmuz’da başlıyor

Askerlik sistemi değişti, bedelli askerlik için takvim belli oldu. Bedelli askerlikten yararlanacak yükümlülerin başvuruları 16 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com