Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Diyarbakır’da HDP il binasının önündeki evlat isyanı büyüyor!

Diyarbakır’da HDP il binasının önündeki evlat isyanı büyüyor!

Çocuklarının dağa kaçırıldığını söyleyen ve Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan aile sayısı 11’e yükseldi. Eylem katılan acılı babalardan biri de oğlunun HDP’li belediyenin aracı ile dağa çıkarılıp PKK’ya teslim edildiğini iddia etti.
Çocuklarının dağa kaçırıldığını söyleyen ve Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan aile sayısı 11’e yükseldi. HDP binası önünde eylem yapan babalardan biri ise oğlunun HDP’li belediyenin aracı ile dağa çıkarılıp PKK’ya teslim edildiğini iddia etti.
“Herkesin gözü önünde oğlumu aldılar. Hem de belediyenin arabasıyla. Devletin arabasıyla çalışıyor. Lanet olsun” diye haykıran acılı baba, oğlunun kaçırılmasındaki sorumlu kişinin de HDP Lice Eş Başkanı olduğunu dile getirdi.
NE OLMUŞTU?
Diyarbakır’da anne Hacire Akar, HDP’lilerce dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos’ta HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı. Oturma eylemi sonuç veren anne Akar, 24 Ağustos’ta oğluna kavuşmuştu. Akar’ın protestosunun ardından çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden aileler de yine HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapmaya başlamıştı.

About admin

Göz Atmak İstermisin

YPG cephaneliği elegeçirildi

Teröristlere Rasulayn’da bir darbe daha! Cephanelikleri ele geçirildiMSB, Suriye’nin kuzeyinde Barış Pınarı Harekatı ile kontrol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com