Ana Sayfa / Yaşam / Dalgıçlar Dalyan Kanalı’nda delil aradı

Dalgıçlar Dalyan Kanalı’nda delil aradı

Muğla’nın Ortaca ilçesinde dalgıçlar, 18 yaşındaki Cansu Kaya’nın cesedinin bulunduğu Dalyan Kanalı’nda arama yaptı. Kaya’nın ölümünün aydınlatılabilmesi için özel ekip oluşturuldu.

MUĞLA 

Muğla Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği’ne bağlı Marmaris Dalgıç Polis timinde görevli 4 dalgıç, Kaya’nın ölümüyle ilgili delile ulaşabilmek amacıyla cesedinin bulunduğu Dalyan Kanalı’nda arama gerçekleştirdi. 

Dalyan Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekipleri de botla kanal boyunca arama yaptı. Arama sonucunda Kaya’ya ait bir bulguya rastlanmadı.

Kaya’nın ölümünün aydınlatılabilmesi için İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ile Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığınca  özel ekip oluşturuldu.

‘Adli tıp raporu henüz sonuçlanmamıştır’

Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise bazı basın yayın kuruluşlarında Cansu Kaya ’nın ölümü ile ilgili çıkan haberlerde gerçeği yansıtmayan, kamuoyunu yanıltan bilgilerin yer aldığı belirtildi.

Kaya ’nın kanalda ölü bulunmasıyla ilgili özel ekip oluşturulduğu bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘Cumhuriyet savcısının talimatı ve gözetiminde ön otopsi raporu için Dalyan Mahallesi Sağlık Ocağı ’nda inceleme yapılmış, ölüm sebebi tespit edilememiştir. Kesin ölüm sebebinin tespiti maksadıyla maktul Muğla Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiş, adli tıp raporu da henüz sonuçlanmamıştır. Oluşturulan özel ekip tarafından ölüm sebebi ile ilgili bütün ihtimaller göz önünde bulundurularak geniş çaplı araştırma ve soruşturma yapılmaktadır. Bu kapsamda maktulün bulunduğu bölgedeki bütün kamera kayıtları incelenmeye başlanmıştır. Cumhuriyet savcısı tarafından Marmaris ’te konuşlu İl Emniyet Müdürlüğü dalgıç ekibi istenmiş, bugünden itibaren dalgıçlar olay bölgesinde delil aramaya başlamıştır.’

Çalışmalar neticesinde 4’ü şüpheli 11 kişinin bilgisine başvurulduğu anlatılan açıklamada, biri maktule, 3’ü şüphelilere ait 4 ikamet adresinde arama yapıldığı ifade edildi.

Cansu Kaya, 16 Haziran’da Dalyan Kanalı’nda ölü bulunmuştu. Cesedin üzerinde sadece iç çamaşırı olduğu belirtilmişti.

Kaynak: AA

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Normalleşmede hem işverene hem işçiye yeni destekler verilecek!

Pandemi sürecinde çalışma hayatına bazı yeni düzenlemeler getirildi. Bu düzenlemelerin hem çalışan hem de işverenlere tanınan yeni hakları getirdiğini ifade eden Sosyal Güvenlik uzmanı Dilek Ete, işsizlik maaşı alma koşulunun yeni yönetmelikle genişlediğini belirtti. Bu kapsamda ek istihdam sağlayan işverenlere de sigorta prim ödemeleri konusunda yeni destekler verileceğini açıkladı. Özellikle pandemi döneminde kadın danışanlarından çok [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.