Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Cumhur İttifakına karşı 6’lı ittifak değil, güç birliğiymiş!

Cumhur İttifakına karşı 6’lı ittifak değil, güç birliğiymiş!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin gündeminde ittifak olmadığını, Türkiye’de demokrasi mücadelesi için güç birliği gerektiğini söyledi.
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisi tarafından düzenlenen Demokrasi Buluşmaları etkinlikleri kapsamında katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Siyaset gündeminin en tartışmalı konularından biri olan ittifaklara ilişkin açıklamalar yapan Buldan, partilerinin gündeminde ittifak olmadığını söyledi.
CHP ve HDP arasında resmi olmayan ittifakın resmiyete taşınması tartışmaları sürerken, Muharrem İnce’nin partisinden ayrılıp yeni parti kurma çalışmalarına başlaması, tartışmaları alevlendirmişti.
“HDP İLE İTTİFAK KURMAK İSTEYENLER VARSA GÖRÜŞÜLÜR”
CHP’li Müslim Sarı’nın yaptığı “Bölünme paranoyasından kurtulmak zorundayız. CHP, HDP ile açık bir ittifak yapacak cesarete sahip mi” açıklamasını değerlendiren Buldan, “Biz demokrasi mücadelesi için herkesin güç birliği yapması gerektiğini söylüyoruz. HDP’yle ittifak kurmak isteyenler varsa tabii ki görüşülür, konuşulur. Ancak bizim şu ya da bu partiyle ‘bir ittifak kuralım’ diye bir gündemimiz yok.” dedi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Çiller’e demokrasi adasını gezdirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Tansu Çiller’le birlikte, Demokrasi ve Özgürlükler Adasında 12 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir