Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Bebek ticareti skandalı sınırları aştı!

Bebek ticareti skandalı sınırları aştı!

Ermenistan’da, zor şartlarda yaşayan çok sayıda genç annenin elinden alınan bebeklerin karaborsada başkalarına satıldığı ortaya çıktı.
Ermenistan’da yeni doğan bebeklerin karaborsa üzerinden başka ailelere satılması skandalı ülkede gündem oldu. Bebek ticareti yapan suç çetelerinin ülkedeki uyuşturucu çetelerinden dahi daha güçlü hale geldiği belirtildi.
Başkent Erivan’da ünlü bir doğum uzmanı doktor Razmik Abramyan, yetimhane müdürü ve diğer üst düzey yetkililerin “bebek mafyasıyla” işbirliği suçlamasıyla tutuklanması, ülke gündeminde geniş yankı uyandırırken, Erivan yönetimi, ülkede evlatlık edinme sürecini askıya aldı.
Konu ile ilgili AFP’ye konuşan 35 Suzan Patvakanyan isimli genç kadın, 20 yıl önce büyük aşk yaşadığını söylediği, kendisinden 5 yaş büyük bir erkekten hamile kaldığını, ancak bebeğini yetimhaneye vermesi için Abramyan ve diğer doktorların baskısına uğradığını söyledi.
Bebeği yetimhaneye vermemesi halinde, sevgilisini polise şikayet edip cezaevine göndermekle tehdit ettiklerini belirten genç kadın, aradan geçen 20 yılın adından izini yetimhanede bulamadığı bebeğinin mafyaya satıldığına artık emin.
Genç kadın, “Bebeğimin, doğumun ardından hastanede satıldığını fark ettik” dedi.
AFP, Patvakanyan’ın Ermenistan’da bebeği mafya aracılığıyla satılan talihsiz genç annelerden biri olduğunu belirterek, Erivan’da yeni yönetimin bebek mafyasına karşı ciddi ve kararlı bir savaş açtığını bildirdi.
BEBEK TİCARETİ YAPAN SUÇ ŞEBEKESİ
Bebek mafyasının ülkede oldukça etkili olduğunu söyleyen genç kadının avukatı Marat Kostanyan ise üst düzey yetkililerden, doktor ve polislere kadar birçok kişinin bu çeteyle iş birliği içinde olduğu görüşünde.
Kostanyan, “Bebek ticareti yapan suç şebekesi, uyuşturucu mafyasından daha güçlü. Bu suç şebekesi, ülkeyi kuluçka merkezi haline getirdi.” diyerek tepkisini dile getirdi.
Şu ana kadar hiçbir annenin satılan bebeğini geri alamadığı düşünülüyor.
EVLATLIK EDİNME SÜRECİ ASKIDA
Ermenistan Emniyet Müdürlüğü, geçen ay İtalya’ya 30’dan fazla bebek satan bir çetenin çökertildiğini açıklamıştı.
Çalışma Bakan Yardımcısı Zhanna Andreasyan ise gelen şikayetler üzerine evlatlık edinme sürecinin şimdilik askıya alındığını bildirdi.
İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün 2017 yılı raporuna göre, Ermenistan’da fakirlik ve yokluk yüzünden binlerce çocuk son yıllarda ailelerinden kopartılarak çeşitli kurumlara yerleştirildi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Trump’tan Beyaz Saray’a sessiz veda etti! Biden ve yardımcısı Harris, bugün yemin edecekler

Son dakika haberi... Son dakika: Joe Biden'a karşı ABD Başkanlığı yarışını kaybeden Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldı. Trump'ı taşıyan ABD Başkanlığı'na ait Marine One isimli helikopter Türkiye saatiyle 16.15'te ayrıldı. Trump, başkanlığı bırakmasına saatler kala eski başdanışmanı Steve Bannon'ın olduğu 73 kişi için af kararları yayımladı. Bannon Trump'ın kara kutusu olması nedeniyle önem arz ediyor. [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.