Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Başkan Erdoğan: Doğu Akdeniz’de bize efelenenler askeri hareketlerimizi incelesin

Başkan Erdoğan: Doğu Akdeniz’de bize efelenenler askeri hareketlerimizi incelesin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz’de müzakereden yana olduklarını ifade ederek, “Efelenenlere askeri harekatlarımızı, iyi incelemelerini tavsiye ediyorum.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalar yapmak üzere kameraların karşısına geçti. Erdoğan, birçok konunun yanında Doğu Akdeniz’deki gelişmelere de değindi.
“ASKERİ HAREKATLARIMIZI İNCELEYİN”
Türkiye’nin her fırsatta uzlaşmadan ve müzakereden yana olduğunu söyleyen Erdoğan, “Her fırsatta anlaşmazlıkları görüşmeyle, müzakereyle uzlaşmayla çözmeden yana olduğumuzu söylüyoruz.  Bizimle masaya oturmak yerine, kırık dökük askeri güçleriyle efelenenlere, tarihi bir kenara bırakıyorum; en zından son dört yıldaki diplomasi çalışmalarımızı ve askeri harekatlarımızı, iyi incelemelerini tavsiye ediyorum. Avrupa birliği başta olmak üzere bu konuda haklı haksız, kör taassubla ülkemize karşı tavır alanları hakkaniyete ve sağduyuya davet ediyorum.  Kıbrıs, Suriye ve Libya’da iyi bir sınav veremeyen Avrupa ülkelerinin hiç değilse Doğu Akdeniz’de tutarlı bir çizgi izlemelerini bekliyoruz. Türkiye Doğu Akdeniz’de kararlı ve aktif bir şekilde mücadelesini sürdürecektir.” ifadelerine yer verdi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye yeniden kapanıyor, yeni kısıtlamaların detayları açıklandı!

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından koronavirüse karşı alınacak yeni kısıtlama kararlarını açıkladı. Son dakika haberleri: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün Bilim Kurulu toplantısının ardından alınan tavsiye kararlarını Kabine Toplantısı'nde sundu. Kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan yeni kararları açıkladı. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: Sözlerime başlarken, milletimizin ve tüm İslam aleminin bugün ilk [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.