Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Başbuğ, Can Ataklı ve Sağlar’a kötü haber, 81 ilde harekete geçildi!

Başbuğ, Can Ataklı ve Sağlar’a kötü haber, 81 ilde harekete geçildi!

Son dakika haber: AK Parti, eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Can Ataklı ve Fikri Sağlar için savcılıklara giderek 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

AK Parti, eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Gazeteci Can Ataklı ve Fikri Sağlar için savcılıklara giderek 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gitmesi için “çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım” diyerek halkı eyleme, sokak hareketlerine teşvik etmeye çalışan Ataklı’nın ifadeleri tartışma konusu olurken hemen peşinden Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un 27 Mayıs darbesini meşrulaştırmaya çalışan ifadeleri vesayet tartışmalarını alevlendirdi.

CHP’li Fikri Sağlar Halk TV’de başörtülü hakim ve savcılar hakkında tepki çeken ifadeler kullandı. Sağlar, ‘Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takıyor. Bununla mücadele edilmeli’ dedi.

Tüm bu açıklamaların ardından AK Parti 81 ilde 3 isim için savcılıklara suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

“FAŞİST ZİHNİYET KARŞISINDA AK PARTİ TEŞKİLATLARINI BULACAKTIR”

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir suç duyurusu sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bugün 81 ilimizde eş zamanlı olarak Can Ataklı, İlker Başbuğ ve Fikri Sağlar ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Ülkemizin demokratik kazanımlarına dönük her türlü saldırıda, faşist zihniyet karşısında AK Parti teşkilatlarını bulacaktır. Milletimizin vicdanında çoktan mahkum olmuş bu çağdışı zihniyetin hukuken de gerekli cezayı alabilmesi için davaların sonuna kadar takipçisi olacağız.’ dedi.

https://twitter.com/erkankandemir/status/1346857832314974208

BÜLENT TURAN: ÜLKEMİZE YAKIŞAN BUDUR

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da “Tüm illerde suç duyurusu bulunduk. Oysa başörtüsüne karşı faşist uygulamalar güçlü siyasi iradeyle, darbeler milletimizin desteğiyle geride kaldı; ama anlamsız tehditler devam ediyor Keşke demokratik olgunluk tartışmasız olsa da yargıya gerek bile kalmasa! Ülkemize yakışan budur” açıklamasında bulundu. Tüm illerde suç duyurusu bulunduk.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AB’de SİHA ve İHA üretene milyarlık fon!

Dağlık Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasında önemli rol oynayan Türk SİHA’ları dünyanın gözdesi haline geldi. Dünya basınında her gün yeni bir SİHA’ya övgü haberi çıkarken bazı ülkeler ihraç etmek için harekete geçti. Gelen son dakika haberine göre, Avrupa Birliği, sivil ve askeri İHA kapasitesini geliştirmek için hareke geçti. Araştırmalar ve iş birliktelikleri AB fonları ile desteklenecek [...]