Orman yangınlarıyla ilgili sevindiren gelişme: Kontrol altına alındılar!

Muğla’nın Fethiye, Hatay’ın Kırıkhan ve Adana’nın Kozan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.
28 Temmuz’da Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ardından 26 farklı ilde çıkan yangınlara müdahale 4’üncü günde de devam ediyor.
Manavgat’ta üç, Muğla’nın Marmaris ilçesinde ise bir kişi yaşamını yitirdi.
Binlerce hayvan telef oldu, orman ve tarım arazileri ile bölgedeki sera alanları küle döndü.
Yangınların tehdit ettiği köy ve diğer yerleşim yerleri tahliye edildi.
Çıkan 85 yangının 74’ü kontrol altına alındı, 11’i ise devam ediyor.
Türkiye’de yaşanan yangın felaketi için birçok ülke dayanışma ve taziye mesajı gönderdi.

Yangın felaketiyle alakalı gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirsiniz.

07:58: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 85 orman yangınının 74’ünün kontrol altına alındığını bildirdi. Bakan Pakdemirli, Adana’da 2, Antalya’da 3, Mersin’de 3, Muğla’da 2, Osmaniye’de 1 olmak üzere toplam 11 yangının devam ettiği bilgisini verdi.

07:06: Muğla’nın Fethiye, Hatay’ın Kırıkhan ve Adana’nın Kozan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

06:23: Muğla’nın Fethiye ilçesinin dünyaca ünlü turistlik bölgesi Ölüdeniz’in Ovacık mevkiinde orman yangını çıktı. Ekiplerin müdahalesi sonrası yangın kontrol altına alındı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, orman yangınını 4 kişinin molotof kokteylleri ile çıkardığı yönünde iddialar olduğunu söyledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Turgut Altınok’tan üniversite öğrencilerine “ücretsiz ulaşım” sözü

Üniversite öğrencileriyle buluşan Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok’tan müjde üstüne müjde …