OPPO, Watch 2 isimli yeni akıllı saatini resmen duyurdu

OPPO, Watch 2 isimli yeni akıllı saatini resmen duyurdu. 42 mm veya 46 mm’lik seçeneklerle satın alınabilen akıllı saat, Wi-Fi ya da eSIM destekli versiyonlara da sahip. 6 Ağustos’ta piyasaya sürülecek saatin fiyatı da hiç fena değil.

Çinli teknoloji devi OPPO, geçtiğimiz yıl duyurduğu “Watch” isimli akıllı saatinin halefi “Watch 2″yi resmen duyurdu. Oldukça etkileyici özelliklere sahip akıllı saat, hiç fena sayılmayacak fiyatı ile de tüketicilerin dikkatini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki OPPO’nun yeni akıllı saati, tüketicilere neler vadediyor?

OPPO’nun yeni akıllı saati, 1,75 inç veya 1,91 inç büyüklüğünde AMOLED ekran seçenekleriyle geliyor. Bu ekran boyutlarındaki fark, saatin 44 ya da 46 mm’lik versiyonlara sahip olmasından kaynaklanıyor. 60 Hz tazeleme oranına ek olarak 3 boyutlu dayanıklı bir katmanla birlikte gelen Watch 2, böylelikle çizilme ve kırılma gibi ihtimalleri de düşürüyor.

Karşınızda OPPO Watch 2

Qualcomm Snapdragon Wear 4100 işlemcisinden güç alan akıllı saatin 1 GB RAM ve 8 GB de depolama alanı bulunuyor. Ayrıca “Apollo 4s” isimli yardımcı işlemci de bu akıllı saati destekliyor. 44 mm’lik versiyonda 360 mAh, 46 mm’lik versiyonda ise 510 mAh kapasiteli pil taşıyan Watch 2, sırasıyla 10 ve 16 güne kadar kullanım imkanı sunuyor. Bluetooth v5.0, NFC ve yerleşik GPS gibi bazı özellikler de karşımıza çıkan detaylar arasında yer alıyor. Ayrıca bir tüketici, bu akıllı saati satın alırken Wi-Fi ya da eSIM desteğine sahip bir versiyonu tercih edebilecek.

OPPO Watch 2, 100’den fazla spor modunun takibinin yapılabilmesine imkan tanıyor. Ayrıca 24 saat boyunca kalp atış hızı takibi yapabilen akıllı saat, SpO2 sensörüyle de kandaki oksijen miktarını ölçüyor. Horlama, uyku ve stres takibini de yapabilen OPPO Watch 2’nin 5 ATM suya dayanıklı oluşu, bu akıllı saati kolunuzdan hiç çıkarmadan kullanabilmenizi sağlıyor.

6 Ağustos itibarıyla Çin pazarında satın alınabilecek OPPO Watch 2, 42 mm ve Wi-Fi destekli versiyonu için 200 dolara mal olacak. 42 mm ve eSIM destekli versiyonu satın almak isteyen bir tüketici ise 230 dolar ödemek zorunda olacak. 46 mm’lik OPPO Watch 2’nin fiyatı ise 310 dolar olarak açıklandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Doğalgaz ithalatımız geçen yıla oranla yüzde 7,64 azaldı

Türkiye Rusya’dan 21 milyar 340 milyon metreküp doğalgaz ithal ederken, en az miktar 92 milyon …