Firari Can Dündar’ın ‘millet aç’ algısı elinde patladı!

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davanın firari sanığı Can Dündar, Twitter üzerinden Türkiye aleyhinde algı operasyonlarını sürdürüyor. Yaptığı paylaşımla ‘Türkiye’de millet aç’ yalanını yayan Dündar’ın foyası çok geçmeden açığa çıktı. Dündar’ın algı oyununu İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı bozdu. Çataklı paylaştığı gerçekleri Dündar’ın yüzüne vurarak “Lanet olsun size ve yalanlarınıza!” ifadelerini kullandı.

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davanın firari sanığı eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar 27 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Firar olan Dündar, sosyal medya aracılığıyla Türkiye karşıtı paylaşımlarını sürdürüyor.

ALGI OPERASYONUNA GİRİŞTİ
Twitter üzerinden algı operasyonuna soyunan Dündar ‘Türkiye’de insanlar aç’ kara propagandası yaptı.

Nasuh Bektaş isimli bir şahsın paylaşımını alıntılayan Dündar, Başkan Erdoğan’ın vatandaşlar ile konuştuğu video üzerinden paylaşım yaptı. Dündar, attığı twette “Ne diyor? -‘Açım’ diyor. Çay paketimiz nerde?” ifadelerini kullarak algılara oynadı.

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
‘Türkiye’de millet aç’ yalanını yayan Dündar’ın foyası çok geçmeden açığa çıktı. Dündar’ın algı oyununu İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı bozdu.

“LANET OLSUN SİZE VE YALANLARINIZA”
Çataklı paylaştığı gerçekleri Dündar’ın yüzüne vurarak, “Gezide her türlü yalanlara ve kışkırtmalara başvuran firariler yine aynı şekilde, kes kopyala yapıştır yöntemiyle manipülasyon yapmaya devam ediyor. Lanet olsun size ve yalanlarınıza! Buyurun gerçeklere” ifadelerini kulandı.

BUYURUN GERÇEKLERE
Çataklı, “Buyurun gerçeklere” diyerek Dündar’ın paylaştığı videodaki kadının gerçekleri anlattığı haberi paylaştı.

İşte o haber:
“Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talepte bulunan kadınları makamında ağırlayan Vali Erkaya Yırık, onların isteklerini dinledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talepte bulunan kadınları makamında ağırlayan Vali Erkaya Yırık, onların isteklerini dinledi. Oğlu için iş istediğini aktaran ve sosyal medyada heyecanla dile getirdiği talebini farklı amaçla kullananlara tepki gösteren 2 çocuk annesi Bedriye Fırat ise, “Cumhurbaşkanımız yanıma geldi. Oğlumun işi yoktu ben de iş talebinde bulundum. Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Çoğu dün yanlış anlamış. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” dedi.

Elazığ’ın kanaat önderlerinden 6 çocuk babası 107 yaşındaki Hafız Abdullah Nazırlı, önceki gün hayatını kaybetti. Nazırlı için dün İzzetpaşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Nazırlı’nın cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Namazın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekilerin katılımı ile Nazırlı, Harput aile mezarlığında defnedildi. Bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görüp konuşan kadınlar da isteklerini dile getirdi. Bazı kişiler de kadınların isteklerinin yer aldığı görüntüleri propaganda amaçlı kullanmaya çalıştı. Vali Erkaya Yırık da kadınlardan Bedriye Fırat (59), Songül Akdoğan (28) ve Ayşe Akdoğan’ı (36) makamında ağırladı. Kadınların tek tek sorun ve isteklerini dinleyen Vali Erkaya Yırık, isteklerinin yerine getirilmesi için talimat verdi.

“VATANDAŞIMIZIN İSTEKLERİNİ VE DİLEKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÇABALIYORUZ”
Dün Hafız Abdullah Nazırlı’nın ebediyete uğurladığını anımsatan Vali Erkaya Yırık, “Hafız amcamızın cenaze merasimine Cumhurbaşkanımız katıldı. Defin merasimindeyken Nazırlı ailesinin acısını paylaşmak için gelen vatandaşlarımıza hal hatırlarını sordular. Bu esnada dilek ve temennilerini alırken vatandaşlarımızın birkaç talebi olmuştu. Başta Bedriye Fırat’ın çocuğu ile alakalı, bir üzüntü ve acısını dile getirdi. 2 yıl önce askerden gelen halen herhangi bir işe giremeyen iş sahibi olamayan evladının iş talebiyle ilgili. İnşallah vatandaşımızın talebi ve dileğini gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi.

“AÇ DEĞİLİM AÇIKTA DEĞİLİM”
Oğlu için iş istediğini aktaran ve sosyal medyada heyecanla dile getirdiği talebini farklı amaçla kullananlara tepki gösteren 2 çocuk annesi Bedriye Fırat, “Harput’a cumhurbaşkanım gelmişti ve acımız vardı. Hocamız ölmüştü, biz de onun mezarlığına gitmiştik. Cumhurbaşkanımız yanıma geldi. Oğlumun işi yoktu ben de iş talebinde bulundum. Benim bir ihtiyacım yok, kocam emekli ve çok şükür evim de var. Oğlumun işi yok ve iki senedir fabrikalara her yere başvurdum. Onun için valimizden de Allah razı olsun bugün davet etti. Allah, cumhurbaşkanımızı da başımızdan eksik etmesin ve Allah bin kere ondan razı olsun. Çoğu dün yanlış anlamış. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, aç değilim açıkta değilim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanının defin için Harput’a geldiğini aktaran 3 çocuk annesi Ayşe Akdoğan ile kardeşi 2 çocuk annesi Songül Akdoğan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlarına yaklaşıp, taleplerini dinlediğini Vali Erkaya Yırık’ın da yardımcı olduğunu kaydetti.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Sergey Lavrov: Erdoğan tarafından başlatılan yeni bir siyaset bilimi formatı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Antalya Diplomasi Forumu’nda (ADF) gerçekleştirdiği açıklamalarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin, devletlerin …