Ukrayna donanmasına Türk SİHA’sı takviyesi

Ukrayna Donanmasının, BAYKAR tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA’larını satın alacağı açıklandı.

Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neizhpapa, Türkiye’nin önde gelen insansız hava aracı üreticisi BAYKAR ile Türk SİHA’larının satın alınmasıyla ilgili görüşmelerde bulundu. Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neizhpapa sistemin “hem karada hem de denizde Deniz Kuvvetleri’nin bir parçası olarak görev yapacağını” söyledi.

Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ekim 2020’de Ukrayna ile Türkiye arasında savunma alanında bir dizi anlaşma imzalandı

6 İLA 12 ARASINDA TB2 ALACAKLAR

Öte yandan, Ukrayna’nın devlete ait şirketi Ukrspetsexport’un Genel Müdürü Vadym Ihorovych, internet yayını Left Bank’a verdiği mülakatta Ukrayna’nın 6 ila 12 arası Bayraktar TB2 SİHA sistemi satın almayı planladığını ve insansız hava araçlarının üretimini Ukrayna’da üstlenecek bir şirketin kurulma sürecinde olduğunu söyledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

FETÖ elebaşısının yeni yerini camdaki etiket ortaya çıkardı

Pensilvanya eyaletindeki Saylorsburg kasabasında etrafı çevrili geniş bir malikânede kalan suç örgütü lideri Fetullah Gülen’in …