Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Areda Survey’in genel seçim anketine göre Cumhur ittifakı yine lider!

Areda Survey’in genel seçim anketine göre Cumhur ittifakı yine lider!

Yapılan son seçim anketinde, AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, zirvedeki yerini yine korudu. Ankete göre, sadece Ak Parti ile MHP’nin oy toplamının 48.4 oldu.

Siyasetin gündeminde erken seçim var. Muhalefet, 2023 yılında yapılması planlanan seçimlerin öne çekilerek milletin sandığa gitmesini istiyor.  Hükümetin bu konudaki tavrı oldukça net: Seçim tarihi değişmeyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika dönüşü uçakta yaptığı açıklamada erken seçime kapıları net bir şekilde kapattı.

Erdoğan, seçimlerinde tam olarak belirlenen tarihte yapacağını söyledi.  Tartışmalar devam ederken anket firmaları da seçmenin nabzını tutuyor. Bu firmalardan biri de Areda Survey.

Areda Survey, “Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna gelen yanıtları paylaştı. Buna göre, siyasi partilerin son oy oranları şöyle şekillendi;

AK PARTİ: YÜZDE 38,5

CHP: YÜZDE 25,3

İYİ PARTİ: YÜZDE 12,1

HDP: YÜZDE 9,2

MHP: YÜZDE 9,9

DEVA PARTİSİ: YÜZDE 1,7

GELECEK PARTİSİ: YÜZDE 1,1

DİĞER: YÜZDE 2,2

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

DSÖ: Afrika’da yayılan covid-19’un yeni varyantının adı “Mikrona”

Dünya Sağlık Örgütü, Güney Afrika’da tespit edilen yeni koronavirüs varyantına “Mikrona” adını verdi. Koronavirüsün Güney …

Bir cevap yazın