Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / HDP’li Sancar: İktidar önümüze savaş bütçesi koyuyor, barış bütçesi yapalım

HDP’li Sancar: İktidar önümüze savaş bütçesi koyuyor, barış bütçesi yapalım

Terörü bitirmek için askeri harcamalara ayrılan bütçenin gereksiz olduğunu savunan HDP, bu açıklamalarını bir kez daha yineledi.

TBMM’de 2022 bütçe maratonu 20 Ekim Çarşamba günü başlıyor.  Bu kapsamda siyasi partiler de bütçe görüşmelerinden önce toplantılar düzenliyor. PKK’nın siyasi uzantısı HDP de “Bütçe Buluşmalarımız” adı altında son toplantısını Mardin’de yaptı.  Toplantı, partinin Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın katılımıyla yapıldı.

Sancar toplantıda katılımcılara bir konuşma yaptı. Bütçe buluşmalarında barışın bütçesini konuşmak için toplandıklarını belirten Sancar, hükümetin güvenlik harcamalarını eleştirdi.

Sancar, “İktidarın önümüze koyduğu bütçe savaşın bütçesi. Savaşa ayrılan kaynaklara baktığımızda ülkenin bu kaynaklarla daha güzel günler yaşayabileceğini ve müreffeh bir düzen kurabileceğini görebilirsiniz. 2021 yılı için güvenlik harcamalarına ayrılan pay 240 milyar liradır, 6 yıl önce bu miktar 50 milyar liraydı. Neden?

“BARIŞIN BÜTÇESİNİ YAPALIM”

Çünkü o zaman barış arayışı vardı, çözüm süreci vardı. Silahlar susmuştu, halkın kaynaklarının halka aktarılması için yollar da açıktı. Maalesef o yılları mevcut iktidar tıkadı ve savaş politikalarına döndü. Savaşın bütçesini değil barışın bütçesini yapalım. Bu vazgeçmememiz gereken hedefimiz olmalıdır.”

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

DSÖ: Afrika’da yayılan covid-19’un yeni varyantının adı “Mikrona”

Dünya Sağlık Örgütü, Güney Afrika’da tespit edilen yeni koronavirüs varyantına “Mikrona” adını verdi. Koronavirüsün Güney …

Bir cevap yazın