Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Optimar: AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı yüzde 50.7

Optimar: AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı yüzde 50.7

Anketlere itibar etmeyin diyor siyasiler ama yine de anketsiz durmuyorlar.  Yapılan son seçim anketinde AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, zirvedeki yerini korudu.

Türkiye’de seçim tartışmaları kamuoyunun gündemini oluşturmaya devam ediyor.  Siyasi partiler 2023 için seçim çalışmalarına başlarken anket şirketleri de seçmenin nabzını tutmayı sürdürüyor.  Son olarak Optimar Araştırma da  Türkiye’nin Nabzı Eylül 2021 anketini gerçekleştirdi.

19-27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen ankette katılımcılara olası bir şeçimde kime oy verirsiniz sorusu yönlendirildi. Gelen cevaplar yüzde 50,7 ile AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’ndan yana oldu.

İŞTE AYRINTILI RAKAMLAR

AK PARTİ: Yüzde 39,0

CHP: Yüzde 24,0

MHP: Yüzde 10,9İyi PARTİ: Yüzde 9,9

HDP: Yüzde 9,1

MEMLEKET PARTİSİ: Yüzde 2,1

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ: Yüzde 1,6BBP: Yüzde 0,8

YENİDEN REFAH PARTİSİ: Yüzde 0,8

DEVA PARTİSİ: Yüzde 0,7

SAADET PARTİSİ: Yüzde 0.6

GELECEK PARTİSİ: Yüzde 0,4

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Hakkari’de PYD/YPG’ye yabancıların verdiği silahlara el konuldu!

Hakkari kırsalında teslim olan 3 teröristin itiraflarıyla düzenlenen operasyonda, yabancı ülkelerin verdiği tır dolusu silah ve mühimmatların bazıları ele geçirildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları öğütten kaçışları hızlandırdı. Yapılan bu çalışmalar sayesinde sadece bu yıl 161 terörist ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim [...]

Bir cevap yazın