Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Bingöl’de teröristler işçilere saldırdı: 2 işçi şehit düştü!

Bingöl’de teröristler işçilere saldırdı: 2 işçi şehit düştü!

Bingöl’ün Genç ilçesinde elektrik arızasını gidermek için giden ekibe ait aracın geçişi sırasında yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. 2 işçinin şehit olduğu bildirildi.

Bingöl’ün Genç ilçesinde elektrik arızasını gidermek için giden ekibe ait aracın geçişi sırasında yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 2 işçinin şehit olduğu bildirildi.

BOMBA YOLA TUZAKLANDI, UZAKTAN PATLATILDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bugün saat 11.00 sularında Bingöl’ün Genç ilçesi Yolçatı köyünde yaşanan elektrik arızasını gidermek için giden Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş.’ye ait aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanan uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu 2 işçi şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri, yakınları ve milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” denildi.

OPERASYON BAŞLATILDI

Bombalı saldırının ardından güvenlik güçleri tarafından bölgede bölücü terör örgütüne yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.

TOPRAĞA VERİLDİLER

Şehit olan FEDAŞ çalışanları Emrullah Anşin (40) ve Ömer Faruk Kaya’nın (31), gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bingöl Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde otopsileri yapılan Emrullah Anşin ve Ömer Faruk Kaya’nın Türk bayrağına sarılı tabutları Hükümet Konağı önünde katafalka konuldu.

Öz geçmişleri okunan Anşin’in 2’si kız, 2’si erkek 4 çocuk babası olduğu, Kaya’nın ise yaklaşık 2 ay önce evlendiği öğrenildi. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganının atıldığı törene İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Vali Vekili Fatih Kaya, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat ve Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat ile yakınları ve vatandaşlar katıldı. Şehit işçilerin yakınları tabutlara sarılarak gözyaşı döktü.

Şehitler, İl Müftü Yardımcısı Yunus Bolluk’un kıldırdığı cenaze namazının ardından Bingöl kent mezarlığında toprağa verildi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ünvanlar arasındaki farklıkları giderecek 3600 ek göstergeye dair tüm detaylar

Memurların sabırsızlıkla beklediği ek göstergenin çıkması artık kesinleşti. Milyonlarca memur sorunun çözülmesi için gün sayarken, sürecin içinde olanlar ise tüm detayları öğrenmek istiyor. 3600 ek gösterge konusu 6. dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden bu yana gündemden düşmedi. Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin bir an önce çözüme ulaşmasını beklerken, hükümet bu konuda atılan adımları hızlandırmaya başladı. Ek [...]

Bir cevap yazın