Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / iPad Air’larda OLED değil, LCD ekran kullanılacak iddiası!

iPad Air’larda OLED değil, LCD ekran kullanılacak iddiası!

Ünlü ve güvenilir bir Apple analisti, yeni iPad’lerde kullanılacak ekranlara dair iddiaları yalanladı. iPad Air’ın 2022 versiyonunda OLED ekran kullanılması beklenirken bu analiste göre yine LCD bir ekran kullanılacak.

Daha önce yayınlanan birçok rapor, Apple’ın seneye OLED ekranlı bir iPad Air çıkaracağından bahsediyordu. Ancak yeni bir iddiaya göre bu raporlar doğru olmayabilir.
İddiaları daha önce birçok kez doğru çıkan Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2022 yılında çıkaracağı iPad’lerde de LCD teknolojisinden şaşmayacağını iddia etti. İddiaya göre şirketin bu kararı almasının arkasındaki neden, OLED ekranların Apple performans – maliyet dengesine uymuyor olması.

Apple, Mini-LED teknolojisini ilk kez bu yılın başlarında piyasaya sunulan 12,9 inç’lik iPad Pro’larda kullanmıştı. Bu tip ekranların sıradaki 14 ve 16 inç’lik MacBook Pro’lara da gelmesi bekleniyor. 2022’de çıkacak 11 inç’lik iPad Pro’larda da önceki iddialarda söylendiği gibi Mini-LED ekran bulunacak.

Kuo’ya göre Apple, şu anda özellikle tablet cihazlarda kullanılabilecek ekranlara yönelik çalışma ve araştırmalarına devam ediyor. Şirketin 5 yıllık planlarında bulunan en dikkat çekici çalışmalardan biri ise katlanabilir cihazlar. Analist, bu tarz bir cihazın çıkmasına 3 yıl daha olduğunu iddia ediyor.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ünvanlar arasındaki farklıkları giderecek 3600 ek göstergeye dair tüm detaylar

Memurların sabırsızlıkla beklediği ek göstergenin çıkması artık kesinleşti. Milyonlarca memur sorunun çözülmesi için gün sayarken, sürecin içinde olanlar ise tüm detayları öğrenmek istiyor. 3600 ek gösterge konusu 6. dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden bu yana gündemden düşmedi. Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin bir an önce çözüme ulaşmasını beklerken, hükümet bu konuda atılan adımları hızlandırmaya başladı. Ek [...]

Bir cevap yazın