Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Küresel telefon satışları yüzde 46 oranında artış gösterdi!

Küresel telefon satışları yüzde 46 oranında artış gösterdi!

Counterpoint Research tarafından yayınlanan rapora göre, üst segment akıllı telefon pazarında en çok satan markalar belli oldu.

Açıklanan verilere göre Apple, 2020’nin 4.çeyreğinden bugüne kadar 400 dolar ve üzeri fiyata sahip akıllı telefon satışlarının yüzde 50’sinden fazlasını oluşturuyor.

İkinci sırada yer alan Samsung ise üst segmentteki pazar payını az da olsa kaybetmeye başladı.

Öte yandan, Çinli şirket Xiaomi her ne kadar yükselmeye devam etse de rakibi Huawei’yi henüz geçebilmiş değil.

SAMSUNG’UN PAYI DÜŞÜŞTE

2020’nin ikinci çeyreğine göre satışları yüzde 22’den yüzde 17’ye düşen Samsung, katlanabilir modelleri Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 ile yeniden yükselmeye çalışacak.

Öte yandan Apple, geçen yıl yüzde 48 olan pazar payını yüzde 57’ye çıkararak rakipleriyle arayı açmaya devam ediyor.

HUAWEI’DEN BÜYÜK DÜŞÜŞ

ABD’nin yaptırımları nedeniyle kan kaybetmeye devam eden Huawei, üst segment akıllı telefon pazarında da düşüşte.

Geçen yılın ikinci çeyreğinde yüzde 17’lik paya sahip olan Çinli şirket, bu yılın aynı döneminde yüzde 6’lık bir pay alabildi.

Huawei Avrupa pazarında kaybetse de Çin’de hala oldukça popüler. Xiaomi ise Mi 11 serisinin çıkmasıyla beraber Avrupa ve Çin pazarlarında büyüme gösterdi ve Huawei ile olan farkı kapatmaya devam etti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın