Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Diyarbakır’da elektrik dağıtım ekibini kaçakçılar engellenmeye çalıştı!

Diyarbakır’da elektrik dağıtım ekibini kaçakçılar engellenmeye çalıştı!

Direk üstü pano çalışmalarını engellemek isteyen grup, mahalle girişlerindeki yolları kapatıp ekiplere saldırması sonrası olaya polis müdahale etti.

Türkiye’de kaçak elektrik kullanım ile mücadele devam ediyor. Mücadelenin en çok verildiği illerin başında ise kaçak kullanım oranı yüzde 90 olan Diyarbakır var. Bugün Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bölgenin elektrik dağıtım şirketinin ekipleri, direk üstü pano çalışmaları yapmak için bölgeye geldi.

Çalışmaları engellemek isteyen bir grup, ekiplere engel olmak için yolları kapattı. İhbar üzerine ise bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, ilçe merkezindeki mahalle girişlerini kapatan gruba uyarılarda bulundu. Yapılan uyarılara rağmen çalışmalara engel olmaya devam eden gruba, gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale edildi.

Yapılan müdahalenin ardından gruptaki şahıslar ara sokaklara dağıldı. İlçede gerginlik sürerken, polis ekipleri güvenlik önlemleri almaya devam ediyor.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Koronavirüs ile ilgili korkunç senaryo!

İngiltere'de bilim insanları tüm dünyada yaklaşık beş milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs pandemisine ilişkin endişe veren bir uyarı yaptı. Uzmanlar, koronavirüsün havada daha iyi yayılmak için mutasyona uğradığını söyledi. Dünyanın ilk olarak 2019'un son günlerinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs ile mücadelesine son sürat devam ediyor. 225 milyondan fazla kişiye bulaşan virüs [...]

Bir cevap yazın