Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Temmuz ayında en çok indirilen mobil uygulamalar sizce hangisi?

Temmuz ayında en çok indirilen mobil uygulamalar sizce hangisi?

Uygulama istatistiklerini takip eden araştırma şirketi Sensor Tower, 2021’in temmuz ayında en çok indirilen mobil uygulamaları açıkladı.

Koronavirüs nedeniyle milyonlarca insanın evlerine kapanması, bilgisayar ve telefon kullanımını oldukça artırdı. Özellikle salgın döneminde sosyal medya platformlarına olan ilgi zirve yaptı.

Uygulama istatistiklerini takip eden araştırma şirketi Sensor Tower’ın, 2021 temmuz ayına ait raporunu yayınladı.

TIKTOK YİNE ZİRVEDE

Şirketin raporuna göre, temmuz ayında en çok indirilen uygulamalar listesinde, zirvede yine TikTok yer alıyor.Temmuz ayında toplam 63 milyon indirmeye ulaşan TikTok’u en çok indiren ülke Çin olurken, ikinci sırada ise ABD var.FACEBOOK UYGULAMALARI İLK 5’TEListenin ilk 5 sırasında, Facebook’a ait uygulamalardan 4 tanesi yer alıyor. En çok indirilen uygulamalar listesinde ikinci sırada Facebook, üçüncü sırada Messenger, dördüncü sırada Facebook ve beşinci sırada WhatsApp karşımıza çıkıyor.

İkini sıradaki Facebook, temmuz ayında 53 milyon indirmeye ulaşmış durumda. Facebook’u en çok indiren ülke, yüzde 27 ile Hindistan olurken, onu yüzde 7’lik oranla ABD izliyor.

Temmuzda en çok indirilen 10 mobil uygulama şu şekilde:

TikTok
Facebook
Instagram
Messenger
WhatsApp
Snapchat
ZOOM
Telegram
CapCut
Google Meet

Her ne kadar sıralama değişse de Google Play Store ve App Store’dan en çok indirilen ilk 10 uygulamanın neredeyse aynı olduğunu görüyoruz.

Öte yandan, salgın döneminde konferans uygulamalarının popülerliğini artırması, Zoom ve Google Meet gibi uygulamaların da ilk 10’a girmesini sağladı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye’de Covid-19 nedeniyle can kaybı da vaka sayısı da giderek artıyor

Türkiye'de Covid-19 nedeniyle can kaybı da vaka sayısı da giderek artıyor. 24 saatte tespit edilen vaka sayısı 28 bine dayandı. Türkiye'nin 14 Eylül 2021 günlük Koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Yeni can kaybımız 276. Daha önce tabloda belirtilen vakalardan 276’sı bugün ölümle sonuçlandı. Aşıda ve tedbirlerde [...]

Bir cevap yazın