Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / “Rusya’nın iç kalkınması ile dış politikasındaki gelişim, Batı’da zihin felcine yol açtı”

“Rusya’nın iç kalkınması ile dış politikasındaki gelişim, Batı’da zihin felcine yol açtı”

Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung, Rusya’nın iç kalkınma ile dış politika gelişiminin, Batı’da zihin felcine yol açtığını yazdı.

Yazıda, Avrupa’nın Rusya‘yı aşılmaz zorluklarla karşı karşıya bırakmayı ve bu zorlukların ardından Moskova’nın ‘geri adım atarak yüzünü yeniden Batı’ya çevireceğini’ hayal ettiği kaydedildi.

Ancak hayallerin gerçekleşmediğini vurgulayan gazete, “Rusya’nın, Avrupa Birliği ve ABD’de böylesine duygusal redde neden olan iç kalkınması ile dış politikasının gelişimi, hem Doğu hem de Batı’yı şaşırttı. Bu gelişme, bizi zihin felcine taşıdı, kimse neler yapılması gerektiğini bilmiyor” değerlendirmesini yaptı.

Hükümetler arasındaki işbirliğinin en iyi yönteminin görüşmeler olduğu ifade edilen yazıda, tutarlı görüşmelerin ülkelere ortak zemin bulmaya ve herkese uygun anlaşmalar sağlamaya yardımcı olacağı kaydedildi.

Moskova, Rusya’nın gelişiminin diğer ülkelere tehdit arz etmediğini defalarca duyurmuş, başta Avrupa olmak üzere tüm ülkelerle diyaloğa her zaman açık olduğunu bildirmişti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye OECD üyeleri arasında ilk sıraya yerleşti

OECD, 2021 yılı için küresel ekonomide büyüme tahminini yüzde 5,7’ye indirirken, Türkiye için büyüme tahminini yüzde 8,4 olarak yukarı yönlü revize etti. Böylece Türkiye OECD üyeleri arasında ilk sıraya yerleşti. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) "Eylül Ara Dönem Ekonomik Görünüm Raporu" yayımlandı. Raporda, yeni tip koronavirüse (COVID-19) karşı aşılamadaki ilerleme ile kamu ve merkez [...]