Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Rusya’dan ABD’ye petrol ve petrol ürünü sevkiyatı yüzde 78 arttı

Rusya’dan ABD’ye petrol ve petrol ürünü sevkiyatı yüzde 78 arttı

Rusya’dan ABD’ye petrol, petrol ürünleri ve mineral yakıt sevkiyatı hacminin Ocak-Mayıs 2021 döneminde yüzde 78 artarak 6.7 milyar dolara çıktığı belirtildi.

RBK’nın ABD Nüfus Sayım Bürosu istatistiklerine dayandırdığı haberine göre, Rusya’dan ABD’ye petrol, petrol ürünleri ve mineral yakıt sevkiyatı hacmi Ocak-Mayıs 2021 döneminde yüzde 78 artarak 6.7 milyar dolara yükseldi.

Söz konusu dönemde Rusya’dan ABD’ye değerli metal, değerli ve yarı değerli taş sevkiyatı hacmi de yaklaşık bir buçuk kat arttı ve 1.6 milyar dolara kadar çıktı.

İthalat bazı mal dışı ürün kategorilerinde de arttı.

Aynı dönemde donmuş yengeç sevkiyatı hacmi de  263 milyon dolardan 395 milyon dolara ulaştı. Geçen yıla kıyasla Rusya’dan ABD’ye roket motor sevkiyatı hacminde de artış gözlendi. Bu alandaki sevkiyat hacmi 126.2 milyon dolara yükseldi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye’de Covid-19 nedeniyle can kaybı da vaka sayısı da giderek artıyor

Türkiye'de Covid-19 nedeniyle can kaybı da vaka sayısı da giderek artıyor. 24 saatte tespit edilen vaka sayısı 28 bine dayandı. Türkiye'nin 14 Eylül 2021 günlük Koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Yeni can kaybımız 276. Daha önce tabloda belirtilen vakalardan 276’sı bugün ölümle sonuçlandı. Aşıda ve tedbirlerde [...]