Ana Sayfa / Genel / MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor”

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylara ilişkin açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor. Sabır ve tahammül kapasitesi test ediliyor” dedi. Bahçeli ayrıca, protestolara destek vermenin teröre destek vermekle aynı olduğunu da kaydetti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Boğaziçi Üniversitesi’nde Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor. Bununla birlikte sabır ve tahammül kapasitesi test ediliyor.” ifadelerini kullandı.   Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, eylemlerdeki terör örgütleri mensuplarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.   Paylaşımında, “Üç beş şuursuz öğrenciyi paravan yapan terör örgütü mensupları ateşe körükle gidiyor. Eşkıyalar Boğaziçi’ne tutunarak ülkemize meydan okuyor.” görüşüne yer veren Bahçeli, “öğrenci”nin başka “terörist”in başka olduğunu vurguladı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:  “Aynısı Boğaziçi Üniversitesi’nde olduğu gibi, bu ikisi birbirine karışırsa, yani teröristler öğrenci kisvesine ve kimliğine bürünürse ne huzur ne de sükunet kalacaktır. Bu işin şakası yoktur. Ağırlaşan meselenin hafife alınacak tarafı yoktur. ‘Aydınım’ diye geçinen zavallılar, sivil toplum kuruluşu hüviyeti taşıyan fırsatçılar, demokrasi ve hukuk sınırları içinde siyaset yaptığını zanneden gafiller tarihi yanlıştadır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylara destek vermek, geldiğimiz bu aşamada teröre destek vermektir.”

En son vuku bulan olaylarda 108 kişinin emniyet güçlerince gözaltına alındığını anımsatan Bahçeli, bunlardan 101’inin söz konusu üniversiteyle bağı ve bağlantısı olmadığına dikkati çekti. Bahçeli, “Üstelik 79’u da DHKP-C ve TKP-ML örgüt üyesidir. Ne zamandır teröristler öğrenci olmuştur?” değerlendirmesinde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:  “CHP Genel Başkanı, gözaltına alınan yasa dışı örgüt üyelerine ‘Çocuklarımız, öğrencilerimiz ve Türkiye’nin evlatları’ diyor. Kılıçdaroğlu ya aklını peynir ekmekle yemiş ya da iradesini ve siyasetini terör örgütlerine rehin bırakmıştır. Türkiye’nin böyle evlatları yoktur. ‘çocuk’ veya ‘öğrenci’ dedikleri vandaldır, barbardır, gözlerini kan ve nefret bürümüştür. Bu tip bayağı senaryoları çok gördük. Şiddet sahnelerini geçmişte çok yaşadık. Hiç kimse heveslenmesin, Türkiye terör diline teslim olmayacaktır. Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil, başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır. Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir.”

Boğaziçi Rektörü Melih Bulu’nun kayyum değil, meşru ve hukuki tasarrufla atanmış bilim insanı olduğuna işaret eden Bahçeli, “Sayın Rektör asla istifa etmemelidir. Eğer aksi olursa üniversiteler tümden yönetilemez hale gelecektir. Rektörlük binasını ablukaya almaya, Rektör odasını basmaya teşebbüs suçtur. Rektörümüz, öğretim üyeleri arasından başta Rektör yardımcılığı olmak üzere münhal bulunan görevlere lazım gelen atamaları süratle yapmalıdır. Kabul etmeyen, yazılı talimata uymayanlar derhal üniversiteden uzaklaştırılmalıdır. Nitekim taviz verilirse sonuç vahim olacaktır.” görüşünü aktardı.

Bahçeli, şu paylaşımı yaptı: “Devletimizin yanındayız. Hükümetimizin arkasındayız. Kahraman polisimizin destekçisiyiz. Öğrenci ile teröristi tefrik edecek hem tecrübeye hem de ferasete sahibiz. Türkiye düşmanlarının maşalığına talip olanlar adaletin kızgın korunda erimeye terk edilmelidir. Toplumsal barış ve huzur ortamımızı iç ve dış ayakları olan bir proje kapsamında bozmak için çalışanlara ne devletimiz ne de milletimiz müsaade edecektir. Herkes aklını başına alsın. Boğaziçi’nden bir Gezi veya 6-8 Ekim olayları ya da 15 Temmuz’un bir türevi çıkamayacaktır. 1970’li yılların başında ‘Boykot da bir işgal de bir’ diyen meşhur devlet ve siyaset adamı hala hafıza kayıtlarımızda mahfuzdur. Sonrasında ise nelerin yaşandığı, nasıl bir felaket tablosunun ortaya çıktığı unutulmamıştır. Türkiye geriye sarmayacak, eskiye dönmeyecektir. Üniversiteler terörün değil bilimin yuvasıdır. Böyle de kalacaktır.”

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İngiltere, Türkiye’yi karantinadan kırmızı listeden çıkardı!

İngiltere, Türkiye'yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkardı. İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu seyahat listesinde güncelleme yaptı. Güncellemede, Türkiye, Pakistan, Maldivler, Mısır, Sri Lanka, Umman, Bangladeş ve Kenya'nın yer aldığı 8 ülke, İngiltere'ye gelecek İngiliz vatandaşları ve İngiltere'de oturum iznine sahip kişilere otelde zorunlu karantinanın uygulandığı kırmızı listeden çıkarıldı. [...]