Ana Sayfa / Genel / Adanalı minik kaşifler kodluyor

Adanalı minik kaşifler kodluyor

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Cumhuriyet Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Minik Kaşifler Kodluyor e twining projesi ile farklı alanlarda yenilikçi yaklaşımlar ile sosyal ve eğitim alanında eğlenerek yeni ve farklı kazanımlar elde ediyorlar.
Minik Kaşifler Kodluyor e twining projesini 5 kişi Adana, 1 kişi Sakarya, 1 kişi İzmir, 1 kişi Zonguldak ve 1 kişi Mardin’den olmak üzere toplam 9 öğretmen birlikte yürütmektedir. Adana’dan Seyhan ilçesine bağlı Cumhuriyet Anaokulu ve Lalezar Anaokulu ile Ceyhan ilçesine bağlı Mehmetçik İlkokulu projeye ortaklık yapmaktadır. Proje kapsamında ortalama 100 öğrenciye eğitim verilmektedir.
Projede gelişen teknoloji ile yaşayan yeni neslin bu teknolojileri daha iyi anlaması, daha bilinçli kullanması için onlara kod okuma bilinci veriliyor. Bu sayede öğrencilerin kod okuma farkındalığı ile yaratıcı düşünme, problem çözme, dinlediklerini ve gördüklerini daha iyi algılama, araştırmaya yönelme gibi bilişsel beceriler kazanmaları sağlanıyor.
Kasım ayında başlayan projenin ocak ayında son bulacağı öğrenildi. Projenin uzaktan eğitimle hız kesmeden devam ettiği bildirildi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye F-35’teki ortaklık haklarına ilişkin hukuki takibi sürdürüyor!

Türkiye'nin F-35 hakları saklı. Türkiye'nin ABD'den yeni F-16 ve modernizasyon takımları alımına ilişkin görüşmeleri, F-35 programına ilişkin haklarından vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Türkiye, ortaklık haklarına ilişkin hukuki takibi sürdürüyor. Türkiye, ABD'nin de aralarında olduğu 9 ülkeyle birlikte ortak olduğu F-35 projesi için ödediği 1,4 milyar dolara karşılık 'F-16 verelim' önerisini görüşüyor. Ancak Washington'un bu önerisine Ankara'nın [...]

Bir cevap yazın