Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / 5 ayrı suçtan hüküm giyen Canan Kaftancıoğlu’nun cezası onandı

5 ayrı suçtan hüküm giyen Canan Kaftancıoğlu’nun cezası onandı

5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay 20 gün hapse mahkum edilen Canan Kaftancıoğlu’nun cezası, İstinaf Mahkemesi tarafından onandı…
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, 2012-2017 yılları arasındaki sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle suç duyurusu yapılmıştı…
Kaftancıoğlu, 7 yıl önceki tweet’lerinde, silahlı terör örgütü propagandası yapmak, kamu görevlisine hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçlarından yargılanıyordu.
İstanbul 37 . Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen istinaf incelemesi sonuçlandı…
CEZASI ONANDI
Hakkında 5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilen Kaftancıoğlu’nun cezası onandı.
37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından usul ve esas yönünden isabetli bulundu.
Yargıtay’a temyiz yolu açık olmak üzere karar verildi. Yargıtay da cezayı onaylarsa Canan Kaftancıoğlu, tutuklanarak hapse gönderilecek.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan: F-35’leri öyle veya böyle alacağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek'in ABD ile yaşanan F-35 krizi ile ilgili sorusuna Erdoğan, "Şu anda Savunma Bakanlarımız karşılıklı olarak bu görüşmeleri yapıyorlar. 1 milyar 400 milyon dolarımızı öyle veya böyle alacağız." şeklinde yanıt verdi. Afriya ziyareti dönüşü uçakta [...]

Bir cevap yazın