Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / İran değil, Amerika’da protestocular ABD bayrağını çiğnedi

İran değil, Amerika’da protestocular ABD bayrağını çiğnedi

Protestoların her geçen gün daha da yükseldiği Amerika’da eylemciler hınçlarını kendi ülke bayrağından çıkardı.
Koronavirüs salgınını gölgede bırakan George Floyd cinayeti, küresel bir tsunamiye yol açtı. ABD’de başlayan protesto dalgası, diğer ülkelere de sıçradı.
Mayıs ayında polis tarafından öldürülen siyah Amerikalı George Floyd cinayetini protesto etmek isteyenler, başkent Washington DC’de 12. günde de bir araya geldi.
ABD Kongresi’ne ait Capitol binası ve Beyaz Saray yakınlarında bir araya gelen binlerce kişinin Başkan Donald Trump’ın konutuna yaklaşmasına izin verilmedi.
ABD BAYRAĞINI EZDİLER
Diğer yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın protestoculara karşı sergilediği tavır eylemcileri daha da hareketlendirdi. Bir grup eylemci yolun ortasına serdikleri ABD bayrağını araçlarıyla üstünden geçerek sevinç nidaları attı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan: F-35’leri öyle veya böyle alacağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek'in ABD ile yaşanan F-35 krizi ile ilgili sorusuna Erdoğan, "Şu anda Savunma Bakanlarımız karşılıklı olarak bu görüşmeleri yapıyorlar. 1 milyar 400 milyon dolarımızı öyle veya böyle alacağız." şeklinde yanıt verdi. Afriya ziyareti dönüşü uçakta [...]

Bir cevap yazın