Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / HDP’den CHP’ye demokrasi bloğu çağrısı!

HDP’den CHP’ye demokrasi bloğu çağrısı!

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, üç ismin vekilliklerinin düşürülmesine yönelik kararla ilgili CHP’ye, “Demokrasi bloğu” çağrısı yaptı.
HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, partilerinin Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.
HDP’DEN CHP’YE ‘DEMOKRASİ BLOĞU’ ÇAĞRISI
Eş genel başkanlar toplantıda, CHP’li Enis Berberoğlu, HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekilliklerinin düşürülmesi konusunda açıklamalarda bulundu.
HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, CHP’ye “Demokrasi bloğu kuralım” çağrısı yaparken, herkese ‘sorumlu hareket etme’ uyarısında bulundu.
“CHP FARKLI BİR TAVIR ORTAYA KOYMALI”
Sancar, CHP’ye yönelik ayrıca “Bütün tabloyu göz önünde bulunduran değerlendirme yapmalı. Dünkü açıklamada milletvekillerimizin isminin geçmemiş olmasını doğru bulmuyoruz. Tabloyu görmemiş olmaları iktidarın siyasi oyunlarını kolaylaştırır. CHP kurullarında bu meseleyi ayrı değerlendirdikten sonra farklı bir tavır da koyabilir” ifadelerini kullandı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın