Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / ABD’nin Minneapolis kenti 4 günde harabeye döndü

ABD’nin Minneapolis kenti 4 günde harabeye döndü

ABD’nin Minneapolis kentinde, polis şiddeti yüzünden hayatını kaybeden George Floyd’un ölümünün ardından başlayan olaylar sonrası harabeye dönen kent, havadan görüntülendi.
ABD’nin Minneapolis kentinde gözaltına alınmaya çalışan 46 yaşındaki George Floyd, polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmişti.  Protestolarda göstericilerle, polis karşı karşıya gelirken, “Siyahilerin de hayatları önemlidir”, “Bizi linç etmeyi bırakın” şeklinde sloganlar atıldı.  Floyd’un ölümünün ardından başlayan ve polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı protestolar, 4. gününde de devam ediyor.
MİNNESOTA EYALETİ HARABEYE DÖNDÜ
Olayların başlangıç noktası olan Minnesota eyaleti olaylar sonrası harabeye döndü. Harabeye dönen kentte, vatandaşlar zarar gören alanlarda temizlik çalışmalarına katıldı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ünvanlar arasındaki farklıkları giderecek 3600 ek göstergeye dair tüm detaylar

Memurların sabırsızlıkla beklediği ek göstergenin çıkması artık kesinleşti. Milyonlarca memur sorunun çözülmesi için gün sayarken, sürecin içinde olanlar ise tüm detayları öğrenmek istiyor. 3600 ek gösterge konusu 6. dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden bu yana gündemden düşmedi. Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin bir an önce çözüme ulaşmasını beklerken, hükümet bu konuda atılan adımları hızlandırmaya başladı. Ek [...]

Bir cevap yazın