Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / İran bu sene bayrama girmede geri kalmadı

İran bu sene bayrama girmede geri kalmadı

Her sene hilalin görülmediği gerekçesiyle bayrama diğer Müslüman ülkelerinden farklı olarak 1 gün sonra giren İran, bu sene aynı zamanda kutladı.
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney’in ofisinden yapılan açıklamada, dün Ramazan Bayramı’nın habercisi şevval ayı hilalinin görüldüğü belirtilmişti. Buna göre, ülkede 24 Mayıs pazar günü Ramazan Bayramı’nın başlayacağı açıklandı.
BAYRAM NAMAZINDA SOSYAL MESAFE
Ülkede bazı camilerde salgın riski nedeniyle namaz avluda açık alanda yapılırken, sosyal mesafe kuralları göz önünde bulunduruldu.  Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerin kapalı olduğu ülkede, bayram namazı kılınması için camilerin açılmasına izin verildi. Geçtiğimiz günlerde Kadir Gecesi için de camiler açık tutulmuştu.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın