Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Trump: Corona’da ikinci dalga olursa ekonomik faaliyetlerimizi durdurmayacağız

Trump: Corona’da ikinci dalga olursa ekonomik faaliyetlerimizi durdurmayacağız

ABD Başkanı Trump, korona salgınında ikinci dalga ihtimalini değerlendirerek, ekonomik faaliyetleri durdurmayacaklarını söyledi.
Koronavirüs salgınının merkezi haline gelen ABD’de şimdiye kadar 1 milyon 600 bin kişi enfekte oldu.
Ölü sayısının 100 bine dayandığı ülkede, korona salgınında ikinci dalga olasılığı tartışmaları sürüyor.
ABD Başkanı Donald Trump, Michigan eyaletinde Ford’un üretim tesisine yaptığı ziyaret esnasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.  Başkan Trump, ikinci dalga söylentilerine de cevap verdi.
“ORTALIĞI YATIŞTIRACAĞIZ”
Trump, bir gazetecinin “İkinci bir korona salgını olmasından endişeli misiniz?” şeklindeki bir sorusuna, “İnsanlar bunun uzak bir olasılık olduğunu söylüyor. Ancak ikinci dalga ortaya çıkarsa ortalığı yatıştıracağız. Ülkemizin ekonomik faaliyetini durdurmayacağız.” diye yanıtladı.  Ülkesinin salgın sürecinden çok şey öğrendiğini kaydeden Trump, gelecek dalgalara da son derece hazırlıklı olduklarını savundu.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın