Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / HDP’li 3 belediye başkanı görevden alındı, birine gözaltı kararı!

HDP’li 3 belediye başkanı görevden alındı, birine gözaltı kararı!

İçişleri Bakanlığınca; Siirt ili, Baykan ve Kurtalan ilçelerinin belediye başkanları görevden alındı.
Sabah erken saatlerde Siirt Belediyesi’ne gelen çok sayıda polis, belediye binasının içinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.
3 BELEDİYE BAŞKANI, GÖREVDEN ALINDI
Siirt Belediye Başkanı HDP’li Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Başkanı HDP’li Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı HDP’li Baran Akgül, İçişleri Bakanlığınca görevlerinden alındı.
Siirt’e Vali Ali Fuat Ati, ilçelerde ise kaymakamlar belediye başkanı olarak görevlendirildi.
GÖZALTINA ALINDILAR
Görevlerinden alınan Siirt Belediye Başkanı HDP’li Berivan Helen Işık ile aynı partili Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül, haklarındaki terör soruşturmaları nedeniyle gözaltına alındı.
IĞDIR BELEDİYE BAŞKANI’NA DA GÖZALTI
Öte yandan, HDP’li Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş da, hakkında yürütülen bir terör soruşturması kapsamında gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın