Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Kontrollü hayata alışalım! 12 şehirde de maske kullanımı zorunlu hale geldi

Kontrollü hayata alışalım! 12 şehirde de maske kullanımı zorunlu hale geldi

Korona ile mücadelede, “Kontrollü Sosyal Hayat” süreci ele alınırken, belirlenen bazı illerde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.
Koronavirüs ile mücadele kapsamında sosyal mesafe kuralıyla birlikte en önemli tedbir uygulamalarından biri de maske kullanımı…
Türkiye’de, yoğunluk yaşanan pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile kuaförler ve berberlerde maske takmak zorunlu hale getirilirken, 12 şehirde de maske kullanımı zorunlu hale geldi.
HANGİ İLLERDE ZORUNLU
Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Karabük, Muğla, Rize ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları, sokağa maskesiz çıkmayı yasakladı.
Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı bu 12 ilin yanı sıra Gaziantep, İzmir, Adana gibi kentlerde de yoğunluğun oluştuğu bazı cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasaklandı.
“MASKESİZ ADIM ATMAK YOK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız.” diyerek sokakta, markette, iş yerinde, her yerde fiziki mesafenin mutlaka korunması gerektiğini belirtmişti.
BAKAN KOCA: MASKESİZ ÇIKMAK SORUMLULUKLA BAĞDAŞMAZ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da kontrollü sosyal hayatın salgına karşı yeni bir hayat tarzı olduğunu belirterek, virüs riskinin azaltmasının koşulunu “Maske + Sosyal Mesafe” ifadesiyle açıklamış, “Dışarıya maskesiz çıkmak, maskeyi yarı açık şekilde kullanmak sorumlulukla bağdaşmaz.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ünvanlar arasındaki farklıkları giderecek 3600 ek göstergeye dair tüm detaylar

Memurların sabırsızlıkla beklediği ek göstergenin çıkması artık kesinleşti. Milyonlarca memur sorunun çözülmesi için gün sayarken, sürecin içinde olanlar ise tüm detayları öğrenmek istiyor. 3600 ek gösterge konusu 6. dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden bu yana gündemden düşmedi. Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin bir an önce çözüme ulaşmasını beklerken, hükümet bu konuda atılan adımları hızlandırmaya başladı. Ek [...]

Bir cevap yazın