Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Türk SİHA’ları Hafter’in araçlarını tek tek imha etti

Türk SİHA’ları Hafter’in araçlarını tek tek imha etti

Türk SİHA’ları Libya’da destan yazmaya devam ediyor. Libya’yı darbeci Hafter’e dar eden ve  Hafter’in milislerini saklayacak yerler aratan aynı zamanda Hafter’e ait araçların etkisiz hale getirildiği görüntüler yayınlandı.
Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti, Türkiye’nin desteğiyle başkent Trablus’un çevresinde bulunan Hafter milislerine göz açtırmıyor. Libya’da üstünlük kurmak isteyen Fransa, Mısır, BAE ve Suudi Arabistan ise Hafter’e lojistik ve para desteği sağlıyor.
TEK TEK VURULDU
Son olarak bölgedeki masum insanlara saldırı düzenlemesi için Hafter’e gönderilen destek araçları, Türk SİHA’ları (Silahlı insansız hava aracı) tarafından havaya uçuruldu.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın