Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / CNN International, Türkiye’deki filyasyon çalışmasına övgü!

CNN International, Türkiye’deki filyasyon çalışmasına övgü!

Temas takibi ekibiyle birlikte sahaya inen CNN muhabiri, Türkiye’nin filyasyon çalışmalarını dünyaya örnek olarak gösterdi.
ABD merkezli yayın kuruluşu CNN International, koronavirüse karşı mücadelesini başarılı bir şekilde yürüten Türkiye’nin yürüttüğü filyasyon çalışmasını, yerinde görüntüledi. CNN muhabiri Arwa Damon, İstanbul’da filyasyon ekibiyle birlikte koronavirüs belirtisi gösteren bir vatandaşın evine gitti.
TÜRKİYE’DE FİLYASYON ÇALIŞMASINA KATILDILAR
Filyasyon ekibini işaret eden muhabir, “Her gün oradalar. Virüsün nasıl yayıldığına ilişkin ipuçlarını bir araya getirmeye, noktaları birleştirmeye çalışıyorlar.” diye konuştu.
TEMAS TAKİBİNE ÖVGÜ
Damon, ayrıca Türkiye’nin koronavirüs karşısındaki başarısının çoğunu çok agresif bir şekilde temas kurabildiği gerçeğine borçlu olduğunu belirtti ve ekledi:
“İLK GÜNDEN İTİBAREN PLANIMIZ VARDI”
Haberde, bir sağlık çalışanının, “İlk günden itibaren Türkiye, geçmiş pandemilerin sistemi içinde zaten bir pandemi planına sahipti. Bu yüzden hep hazırdık. Planı raftan indirdik, uygulamaya koyduk ve tüm temas izleme birimlerimizi alarma geçirdik.
“TÜRKİYE ZAMAN KAYBETMEDİ”
Dolayısıyla bir reaksiyon planı yapma ya da hastanelerin bu felaket boyunca ne yapması gerektiği konusunda zaman kaybetmedik.” şeklindeki ifadelerine yer verildi.
UYGULAMAYI GÖSTERDİ
Filyasyon ekibinin kullandığı uygulamadan da bahseden CNN muhabiri, bu sayede karantinaya alınması gereken herkesin izlendiğini kaydetti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ünvanlar arasındaki farklıkları giderecek 3600 ek göstergeye dair tüm detaylar

Memurların sabırsızlıkla beklediği ek göstergenin çıkması artık kesinleşti. Milyonlarca memur sorunun çözülmesi için gün sayarken, sürecin içinde olanlar ise tüm detayları öğrenmek istiyor. 3600 ek gösterge konusu 6. dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden bu yana gündemden düşmedi. Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin bir an önce çözüme ulaşmasını beklerken, hükümet bu konuda atılan adımları hızlandırmaya başladı. Ek [...]

Bir cevap yazın