Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Trump, ABD’nin coronadan ölüm rakamlarını 90 bin olarak güncelledi

Trump, ABD’nin coronadan ölüm rakamlarını 90 bin olarak güncelledi

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki koronavirüs salgını nedeniyle can kayıplarının 80 ile 90 bine ulaşabileceğini söyledi.
Koronavirüsle mücadeleye ve beklenen sonuçlara ilişkin Fox News kanalına konuşan ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin salgınla mücadelede başarılı bir süreç geçirdiğini ve alınan tedbirler kapsamında ekonomik olarak kapanan bazı eyaletlerde, hayatın kademeli olarak yeniden normale döndürülebileceğini kaydetti.
“80-90 BİN İNSAN HAYATINI KAYBEDEBİLİR”
Yapılan son projeksiyonlara göre tahmini vaka ve ölüm oranlarına yönelik bir soruya cevap veren Trump, ülkede 80 ile 90 bin arasında insanın hayatını kaybedebileceğini belirtti.
Trump, konuşmasında rakamlara kıyasla çok iyi bir durumda olmadıklarını, ancak diğer ülkelere göre de kötü sayılmayacaklarını savundu.
Geçen hafta Beyaz Saray’da yapılan açıklamada, ölü sayısının 60 ile 65 bin arasında olacağı ifadelerinin hatırlatılması üzerine Trump, “O zaman 65 bin demiştim şimdi 80 ila 90 bin diyorum çünkü çok hızlı artabiliyor.” şeklinde cevap verdi.
“AŞI, 2020’NİN SONUNDA HAZIR OLABİLİR”
Virüs konusundaki aşı çalışmalarına da değinen Trump, gerekli aşı üzerinde sıkı bir çalışma yapıldığını ve 2020 sonuna kadar hazır olacağını belirtti.
Trump, “Yaptığımız sıkı takip sonucunda beklediğimiz aşının 2020 sonunda bulunacağını düşünüyoruz. Şu an elimizde modeller var ve ikmal hattı kuruyoruz.” dedi.
Trump’ın bu sözlerinin, Beyaz Saray Koronavirüsle Mücadele Görev Gücü üyelerinin ifadeleriyle çelişmesi ise dikkati çekti

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın