Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / BAE’den Hafter’e 2 uçak dolusu silah daha!

BAE’den Hafter’e 2 uçak dolusu silah daha!

Birleşik Arap Emirlikleri, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e, askeri mühimmat taşıyan 2 kargo uçağı daha gönderdi.
Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’e bağlı milisler, son dönemde askeri alanda üst üste kayıplar vermeye başlayınca, silah ve paralı asker tedarik etmeye devam ediyor.
BAE’DEN 2 UÇAK DOLUSU SİLAH DAHA
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Libya’nın güneyindeki Sabha ve Hamada petrol sahası Havalimanı’na hava saldırılarını önlemek için Libya’nın gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Hafter’e, askeri mühimmat yüklü iki kargo uçağı gönderdi.
SİVİLLERE YÖNELİK SALDIRILARDA BAE İZİ
Öte yandan, Trablus’un doğusundaki Tecura bölgesindeki göçmen barınağına Temmuz 2019’da düzenlenen ve 60’dan fazla göçmenin hayatını kaybettiği hava saldırısında da BAE’nin izlerine rastlandı. BAE’ye işaret eden izler, ülke ismi vermeksizin BM’nin raporlarında da yansıdı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ömer Halisdemir’in babası: Oğlumun şehit olacağı içime doğmuştu

Katıldığı programda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimini engellerken şehit düşen Ömer Halisdemir'den bahseden baba Hasan Hüseyin Halisdemir, konuşmasıyla herkesi ağlattı. Elazığ Bünyamin Eroğlu ve Kongre Merkezi’nde, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı düzenlendi. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve diğer şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini önleyen [...]

Bir cevap yazın