Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Bakan Koca: Sanayi üretimi için normalleşme çalışmalarını başlattık

Bakan Koca: Sanayi üretimi için normalleşme çalışmalarını başlattık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter’da yaptığı açıklamada, Gebze’de günlük 5.000 test kapasiteli bir laboratuvar kurulduğunu duyurdu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sanayi üretiminin, koronavirüs tedbirlerine uygun ve güvenle devamı için çalışmaların başlatıldığını duyurdu. Kocaeli Sanayi Odası Meslek Komiteleri ile telekonferans yöntemi ile bir toplantı gerçekleştirildiğini söyleyen Koca, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Kocaeli Sanayi Odasının organizasyon desteğiyle Gebze’de günlük 5 bin test kapasiteli laboratuvar kurduk. Devamı gelecek” ifadelerine yer verdi.
KSO DA AÇIKLAMA YAYINLADI
Bakan Koca’nın ardından, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından da konuya ilişkin bir yazılı açıklama yapıldı.
Açıklamaya göre, KSO meclis ve komite üyelerinden oluşan toplam yaklaşık 170 kişinin yer aldığı toplantıya Bakan Koca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Güven Sak ve KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu katıldığı duyuruldu.
KURULACAK LABORATUVARDA PCR TESTLERİ YAPILACAK
Açıklamada Sağlık Bakanı Koca’nın, “Hekimlerimiz ve sağlık çalışanları kadar halkımız da çok büyük fedakarlık gösterdi. Mücadelemiz son hasta sağlığına kavuşana kadar devam edecektir. Koronavirüs mücadelenin yanı sıra ülke ekonomimizin de güçlü olması gerekmektedir. Ekonomimizin güçlü olması için siz değerli sanayicilerimize önemli görev düşüyor. Gebze’de oluşturulan laboratuvar merkezinde PCR testleri yapılacaktır.
PİLOT BÖLGE UYGULAMASI
Burası bir pilot bölge olacaktır. Mayıs ayının sonuna kadar tüm Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) bu testler yapılacaktır. Ekonominin canlandırılması çabasındayız. Bunun için sanayicilerimizin her zaman yanındayız.” ifadelerine de yer verildi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ünvanlar arasındaki farklıkları giderecek 3600 ek göstergeye dair tüm detaylar

Memurların sabırsızlıkla beklediği ek göstergenin çıkması artık kesinleşti. Milyonlarca memur sorunun çözülmesi için gün sayarken, sürecin içinde olanlar ise tüm detayları öğrenmek istiyor. 3600 ek gösterge konusu 6. dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden bu yana gündemden düşmedi. Milyonlarca memur 3600 ek göstergenin bir an önce çözüme ulaşmasını beklerken, hükümet bu konuda atılan adımları hızlandırmaya başladı. Ek [...]

Bir cevap yazın