Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / 18 bin mülteci sınırı geçti! Bundan sonrasını Avrupa düşünsün!

18 bin mülteci sınırı geçti! Bundan sonrasını Avrupa düşünsün!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır kapılarının açıldığını ve 18 bin kişinin Yunanistan tarafına geçtiğini açıkladı. Erdoğan, “Sayı bugün 25 bini bulabilir. Kapıları açık bırakmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’nin sözünü tutmadığı sınır kapılarının açıldığını ve 18 bin kişinin Avrupa’ya geçtiğini bu sayının daha da artarak devam edeceğini belirterek şunları söyledi:

“Kapıları açtık. Bu sabah itibariyle 18 bin kişi oldu kapıyı zorlayıp geçenler. Bugün 25-30 bini bulabilir.
Kapıyı bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız. Avrupa Birliği’nin sözünde durması lazım.”

Öte yandan yerel kaynaklardan aldığımız bilgilere göre göç için  ilk  sınıra gidenlerin İstanbul’da ikamet edenler olduğu, Anadolu’nun diğer şehirlerinde bulunan mültecilerin de Avrupa’ya geçiş için hazırlıklara başladığı öne sürülüyor.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Sevsinler senin dünya barışını! Biden: Askeri güç son çaremiz olmalı

ABD Başkanı Joe Biden, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. İklim değişikliği ve fiber saldırılarla ilgili konuşan Biden, Afganistan'da yaşananlara değinerek," Her soruna askeri güçle cevap vermemiz gerekiyor" dedi. "ASKERİ GÜÇ, SON ÇAREMİZ OLMALI" Biden, Afganistan'da 20 yıllık savaşı sonlandırdıklarını söyledi. Açıklamalarına devam eden ABD Başkanı Biden, kendilerini ve müttefiklerini korumaya devam edeceklerini ancak her soruna [...]

Bir cevap yazın