Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / 18 bin mülteci sınırı geçti! Bundan sonrasını Avrupa düşünsün!

18 bin mülteci sınırı geçti! Bundan sonrasını Avrupa düşünsün!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır kapılarının açıldığını ve 18 bin kişinin Yunanistan tarafına geçtiğini açıkladı. Erdoğan, “Sayı bugün 25 bini bulabilir. Kapıları açık bırakmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’nin sözünü tutmadığı sınır kapılarının açıldığını ve 18 bin kişinin Avrupa’ya geçtiğini bu sayının daha da artarak devam edeceğini belirterek şunları söyledi:

“Kapıları açtık. Bu sabah itibariyle 18 bin kişi oldu kapıyı zorlayıp geçenler. Bugün 25-30 bini bulabilir.
Kapıyı bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız. Avrupa Birliği’nin sözünde durması lazım.”

Öte yandan yerel kaynaklardan aldığımız bilgilere göre göç için  ilk  sınıra gidenlerin İstanbul’da ikamet edenler olduğu, Anadolu’nun diğer şehirlerinde bulunan mültecilerin de Avrupa’ya geçiş için hazırlıklara başladığı öne sürülüyor.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Kuyruklardaki TIR şoförleri mülteci nöbetinde!

Edirne'nin İpsala ilçesindeki sınır kapısında 5 kilometreyi bulan tır kuyruğunda çileli bekleyiş sürerken, tır şoförleri bir yandan da araçlarının başında göçmen nöbeti tutuyorlar. Edirne'de İpsala Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkış yapmak için bekleyen tırlar, 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Tır kuyruğu, gün içerisinde daha da artarak İpsala yönüne doğru 5 kilometreye kadar uzadı. Tır şoförü Nihat Bircan, [...]

Bir cevap yazın